Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

VI nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Myszkowie

W dniu 13 marca 2011 roku odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu powołana w celu podjęcia uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu Rady Społecznej oraz w sprawie wprowadzenia zmian i jednolitego tekstu Statutu SP ZOZ w Myszkowie. Radni jednogłośnie przyjęli wszystkie uchwały.

W części składanych wniosków i oświadczeń głos zabrał radny Mariusz Morawiec. W związku z obecnością dyrektora Szpitala Powiatowego w Myszkowie, Pana Wojciecha Pichety, radny zapytał o możliwość utworzenia w Koziegłowach miejsca stacjonowania karetki. W odpowiedzi dyrektor przywołał pismo od Wojewody Śląskiego w sprawie wprowadzanych zmian w wojewódzkim planie działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Zmiany dotyczą obszaru działania dla zespołów stacjonujących w Myszkowie z ewentualną dyslokacją zespołu podstawowego z Myszkowa do Niegowy. Dyrekcja zaproponowała lokalizację karetki w Żarkach, głównie z uwagi na duże skupiska ludności na obszarze miasta w okresie pielgrzymkowym oraz w dniach, kiedy odbywa się targ. Rozwiązanie to pozwoli również uzyskać czas dojazdu karetki na obszar gminy Niegowa do 15 minut w trybie pilnym. Niewątpliwym argumentem jest również przychylność władz miasta dla takiego rozwiązania. Propozycję dyrekcji szpitala pozytywnie przyjął również Wojewoda Śląski. Myszków jest nadal samodzielnym dysponentem zespołu, jednak zgodnie z założeniami, musi nastąpić dyslokacja karetki na teren przy gminie Niegowa.

W dalszej części posiedzenia dyskusji poddano sugestię Przewodniczącego Rady Powiatu Janusz Jakubca w sprawie niewymiernych wypłat dla niektórych pracowników SP ZOZ w porównaniu do przepracowanego czasu pracy. Po wyjaśnieniu istoty i form zatrudnienia pracowników Szpitala Powiatowego przedstawiciele dyrekcji jednoznacznie zaprzeczyli sugestiom Pana Jakubca.

VI nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w nietypowych warunkach

15

KWI

2011

45988

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

13.04.2011_83429999.JPG

Zdjęcie: 13.04.2011_83429999.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.