Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data doSzosowy wyścig kolarski Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową, która obecna jest w kalendarzu sportowym przeszło 80 lat. W tym roku 1 sierpnia mieszkańcy powiatu myszkowskiego ponownie będą mieli okazję oglądać wyścig na żywo i kibicować kolarzom z całego świata.

Tour de Pologne po raz pierwszy rozegrany został we wrześniu w 1928 roku. Wtedy na starcie stanęło 71 kolarzy. W roku 1993 srebrny medalista olimpijski z 1980 roku, prekursor polskiego zawodowego kolarstwa - Czesław Lang, zainwestował w upadającą imprezę własne środki finansowe. W krótkim czasie stała się ona wydarzeniem światowego formatu. W kolejnych latach wyścig awansował w hierarchii UCI, mając w 2004 roku klasę 2.2. W sezonie 2005 Tour de Pologne znalazł się w cyklu ProTour, jako jedyna tego typu impreza w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.W 2011 roku Tour de Pologne został wpisany do kalendarza UCI World Tour, skupiającego 14 największych wyścigów etapowych na świecie. Ostatnie dwie edycje wyścigu była wielkim wydarzeniem pod względem organizacyjnym i medialnym. Miliony osób obejrzało relacje na żywo z wyścigu w Telewizji Polskiej, wyścig transmitował także Eurosport 2 w dziewięciu wersjach językowych, w 40 krajach świata. Na trasie zawodników podziwiało prawie 2 miliony kibiców, ukazało się ponad 6 tysięcy artykułów prasowych, 80 tysięcy Internautów śledziło relację w telewizji interaktywnej.

W tym roku wyścig odbywa się w dniach 31.07 – 06.08.2011 r. Drugi etap przebiega przez powiat myszkowski. Kolarze pojadą od strony Janowa, przez Zawadę, Żarki (ulicami: Moniuszki, Myszkowską), Myszków (ulicami: Kościuszki, Pułaskiego, Krasickiego, Paderewskiego, Rynek, Krakowską, Zawiercką) do Zawiercia. Na Rynku w Mrzygłodzie przygotowana zostanie Premia Specjalna, gdzie kolarze będą walczyć o Puchar Starosty Myszkowskiego. W tym miejscu kibice będą mogli usłyszeć relację na żywo z wyścigu i wysłuchać historii Tour de Pologne. Będzie to również okazja do spotkania z byłym mistrzem świata w kolarstwie, Lechem Piaseckim. Serdecznie wszystkich zapraszamy, start około godziny15.00.

Utrudnienia w ruchu!
W związku z przejazdem elity światowego kolarstwa przez powiat wystąpią utrudnienia w ruchu w godzinach od 14.30 do 16.30. Godziny te mogą ulec niewielkim zmianom, uzależnionym od szybkości przejazdu wszystkich kolarzy przez trasę. Ruch drogowy na drodze wojewódzkiej 793 od Janowa do ulicy Krasickiego w Myszkowie oraz na drodze 791 od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego w kierunku Zawiercia będzie stopniowo zamykany, od godziny 15.00 ruch będzie całkowicie zamknięty.

Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do wskazówek i poleceń kierujących ruchem policjantów oraz strażaków. Prosimy o nie pozostawianie pojazdów na trasie przejazdu wyścigu oraz parkowanie tylko w miejscach dozwolonych. Po przejeździe ostatniego kolarza peletonu oraz pojazdów serwisowych i zabezpieczających wyścig, ruch na poszczególnych odcinkach trasy będzie stopniowo przywracany.

Zwracamy się także z prośbą do wszystkich osób mieszkających wzdłuż trasy wyścigu o zabezpieczenie swoich posesji (zamknięcie bram i furtek) w sposób uniemożliwiający nagłe wtargnięcie na trasę ludzi i zwierząt. Prosimy również o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci i zapewnienie im opieki osób dorosłych.

Za wszystkie utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane 68. Tour de Pologne serdecznie przepraszamy oraz życzymy niezapomnianych sportowych emocji.

Więcej informacji: www.tourdepologne.pl

25

LIP

2011

94145

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

TdP2strona_949182772.jpg

Zdjęcie: TdP2strona_949182772.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.