Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na wniosek grupy radnych Przewodniczący Rady Powiatu zwołał na dzień 21 lipca Sesję nadzwyczajną. Jedynym punktem posiedzenia miała być uchwała w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Leona Okraski.

Po otwarciu obrad Przewodniczący poinformował zebranych, że wnioskodawcy nie wyrazili zgody na poszerzenie zebrania o dodatkowe punkty. W efekcie radni dyskutowali wyłącznie na temat jednej uchwały. Po odczytaniu treści projektu uchwały Janusz Jakubiec przedstawił uzasadnienie do dokumentu. Głównym powodem podjęcia uchwały był prawomocny wyrok z dn. 10 czerwca 2011 r. Na jego podstawie radny Okraska utracił „prawo wybieralności” i Rada powinna stwierdzić wygaśnięcie mandatu w drodze uchwały, najpóźniej w 3 miesiące od wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu. Dalej Przewodniczący Jakubiec poinformował członków Rady o próbie poinformowania radnego Leona Okraski o zamiarze podjęcia uchwały. Z perspektywy prawnej podjęte czynności można było uznać nadal za nieskuteczne. Kwestia ta wywołała u części radnych wiele wątpliwości i zastrzeżeń. Ostatecznie Przewodniczący Janusz Jakubiec zdecydował się poddać projekt uchwały pod głosowanie. Siedmiu głosujących opowiedziało się za przyjęciem dokumentu. Przeciwnych było dziesięciu radnych, czego skutkiem było nieprzyjęcie uchwały. W tym miejscu zamknięto obrady nadzwyczajne Rady Powiatu.

W spotkaniu udział wzięło 17 radnych

22

LIP

2011

3519

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

21.07_474043682.jpg

Zdjęcie: 21.07_474043682.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.