Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 3 października 2011 r. odbędzie się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach wernisaż wystawy „Swary Papieru z Włóknem”. Jest to pierwsza z cyklu ekspozycja organizowana we współpracy z Czeskim Centrum Kultury w Warszawie.


Wystawa prezentuje 21 prac Evy Damborskiej wykonanych z ręcznego papieru w kombinacji z włóknem, głównie lnem, ale także z innymi materiałami, takimi jak gaza czy celofan. Prezentowane dzieła powstawały za pomocą takich technik, jak szycie, omotanie i lepienie. Serdecznie zapraszamy na wernisaż w najbliższy poniedziałek (3.10.), początek godz. 18.00. Wystawę będzie można oglądać w dni powszechne w godzinach pracy urzędu. Ekspozycja w Żarkach potrwa do końca października.

Kilka słów o autorce wystawy
Autorka wystawy to czeska artystka Eva Damborská urodziła sie w 1956 roku. Ukończyła Szkołę Artystyczno-Przemysłową w Ostrawie. Zainteresowanie sztuka włókna zawdzięcza zetknięciu z polską twórczością gobelinową. Wielokrotnie uczestniczyła w Międzynarodowych Sympozjach Sztuki Włókna „Warsztat Twórczy-Kowary“. Twórczość artystki koncentruje sie wokół tkaniny artystycznej, grafiki oraz grafiki komputerowej.
Eva Damborská jest członkiem Unii Artystów Plastyków Republiki Czeskiej. Prace prezentowała na 25 wystawach indywidualnych oraz ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granica (Austria, Niemcy, Francia, Włochy, Słowacja, Wegry, USA, Kanada). Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. W 2004 roku reprezentowała Republikę Czeską na XI Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi. W Żarkach artystka prezentuje 21 prac.

Źródło: http://www.umigzarki.pl

30

WRZ

2011

79040

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.