Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uroczyste otwarcie multimedialnej pracowni językowej było centralnym punktem szeroko zakrojonych obchodów „Dnia Języków” w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach.

Edukacja językowa słusznie uchodzi za jedną z najważniejszych sfer szkolnictwa na każdym etapie nauki. O ile pierwsze kontakty z obcym językiem są zaledwie wstępem do głębszego poznania jego natury, o tyle późniejszy okres nauki, odbywający się na poziomie ponadgimnazjalnym obfituje w szereg coraz bardziej skomplikowanych struktur nauczania, których efektem jest czynna umiejętność posługiwania się językiem w rozmaitych sytuacjach. Wielką szansę najskuteczniejszego przekazywania wiedzy z tego zakresu stwarzają współczesne technologie. Ich szerokie zastosowanie okazuje się niezmiernie atrakcyjne dla młodzieży.

Dowodem na to praktyka nauczania, jaką prowadzi Zespół Szkół im. T. Kościuszki, tworząc sale lekcyjne przystosowane do kształcenia pozwalającego na absorpcję materiału w różnorodnej formie.
Okazją do zaprezentowania nowoczesnej multimedialnej pracowni językowej był „Dzień Języków Europejskich”, zorganizowany 27 września. Uroczyste otwarcie pracowni uatrakcyjniła pokazowa lekcja, poprowadzona przez Beatę Ganczewską. Uczniowie kl. II TI najpierw obejrzeli krótki film z typową scenką rodzajową, a następnie wykonali szereg ćwiczeń, posługując się specjalną interaktywną tablicą, wyposażoną w komputerową technologię dotykową.

- Tendencje, które obecnie obserwujemy w dziedzinie nauki języków obcych skupiają się na zastosowaniu możliwości bezpośredniej komunikacji ucznia z nauczycielem. System ten pomaga prowadzącemu maksymalnie zaangażować słuchacza w proces edukacyjny i zwiększa stopień przyswojenia wiadomości - mówi dyrektorka Zespołu Szkół im. T. Kościuszki Mariola Piątek.

Lekcję obejrzał m.in. Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, który wcześniej jako pierwszy przeciął symboliczną wstęgę, dokonując w ten sposób oficjalnego otwarcia pracowni. Starosta był pod wielkim wrażeniem możliwości, jakie daje świetnie przygotowana sala, wyposażona w słuchawki dla każdego ucznia.

- Angielski jest obecnie językiem powszechnie stosowanym i jego znajomość okazuje się bardzo przydatna. Dzięki tym rozwiązaniom młodzież ma kontakt z żywym językiem. Drodzy uczniowie, głęboko wierzę, że korzystając z tak zaawansowanej metody, opuścicie mury tej szkoły ze znakomitą znajomością języka – zwrócił się do uczniów Starosta Wojciech Picheta, wyrażając przy tym nadzieję, że podobnych pracowni będzie powstawać jak najwięcej.

Dyrektorka szkoły Mariola Piątek podziękowała osobom zaangażowanym w powstanie pracowni – Edycie Bacior, Katarzynie Błaszczyk i Ninie Podsiadlik oraz Beacie Ganczewskiej i Joannie Zielińskiej, jak również rodzicom i sponsorom.
Koszt wyposażenia sali w sprzęt wyniósł 22.997 zł, natomiast na remont, meble i oświetlenie wydano 8.565 zł.
„Dzień Języków Europejskich” obfitował w wiele innych atrakcji. Goście mogli obejrzeć wystawę związaną z tematyką współpracy międzynarodowej Zespołu Szkół w Żarkach. Ponadto odbyły się specjalne lekcje tematyczne w języku angielskim i niemieckim.


Starosta Wojciech Picheta przecina symboliczną wstęgę w drzwiach prowadzących do pracowni multimedialnej


Poświęcenie pracowni; uczniowie za chwilę usiądą w ławkach i założą słuchawki

28

WRZ

2011

82860

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

dzien-jezykow_584801993.JPG

Zdjęcie: dzien-jezykow_584801993.JPG

Ukryj moduł.