Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 31 sierpnia br. minęła druga już kadencja dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Poraju s. Ewy Cegielskiej. Dalszą misję pomocy innym będzie spełniać w Domu Pomocy w Słupii Pacanowskiej.

W ostatnim dniu zarządzania placówką s. Ewa Cegielska gościła na spotkaniu pożegnalnym Wicestarostę Jana Kierasa oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Grażynę Chałupkę i główną księgową Alicję Noszczyk. Goście serdecznie podziękowali przełożonej DPS w Poraju za wieloletnią współpracę i życzyli wielu sukcesów w nowym miejscu pracy. Siostra pracowała w Poraju od 13 lat, w tym 6 lat na stanowisku Dyrektora placówki. Jej obowiązki przejmie od 1 września s. Barbara Sokołowska.

Dom Pomocy Społecznej im. Brata Alberta prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek. 2 sierpnia 1945 roku Siostry objęły prace w Poraju i rozpoczęły opiekę nad osobami starszymi i sierotami. Obecnie ośrodek opiekuje się około 100 niepełnosprawnymi intelektualnie kobietami. Bezpośredni nadzór merytoryczny i finansowy nad działalnością Domu sprawuje od 1999 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie. Mieszkanki mają do dyspozycji pokoje 2, 3 i wieloosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Panie mają bogatą bazę rehabilitacyjno-sportową i pracownie do terapii. Budynek otoczony jest ogrodem z alejkami spacerowymi oraz dużą ilością drzew, krzewów i kwiatów. Dodatkowo podopieczne pod okiem kierownictwa DPS orgaizują wiele imprez o charakterze kulturalno-rekreacyjnym.

Siostra Ewa Cegielska w otoczeniu Wicestarosty Jana Kierasa, dyrektor PCPR w Myszkowie Grażyny Chałupki oraz głównej księgowej Alicji Noszczyk

02

WRZ

2011

57558

razy

czytano

mwawrzyniak

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

31.08a_613576461.jpg

Zdjęcie: 31.08a_613576461.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.