Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W tym roku zima nie zaskoczy drogowców!

Powiatowy Zarząd Dróg jest bardzo dobrze przygotowany do „Akcji Zima”. Przegląd sprzętu zgromadzonego przed nadejściem pierwszych śniegów wskazuje, że zaskoczenia nie będzie.

PZD utrzymuje 157,8 km dróg powiatowych oraz 118,6 dróg wojewódzkich. Sprzęt, jaki będzie w okresie zimowym wykorzystywany do walki ze śniegiem jest bardzo zróżnicowany, a jego ilość w pełni pokrywa zapotrzebowanie.
Kiedy nadejdzie zima na drogi w Powiecie Myszkowskim wyjedzie 8 pługo-piaskarek, 3 pługi średnie, 2 równiarki samojezdne, 1 ładowarka do odśnieżania, 1 ładowarka do załadunku materiałów, 1 pług wirnikowy.

Ponadto 1 ciągnik z pługiem, 1 ciągnik z pługiem i rozrzutnikiem, 1 koparko-ładowarka „KOMATSU”. Łączna ilość pracowników zajmujących się utrzymaniem dróg to 19 osób.

W szczególnych miejscach będą tworzone zasłony przeciwśnieżne: na drogach wojewódzkich nr 789 (łuki poziome) – w Tomiszowicach, nr 789 – na odcinku Żarki-Niegowa oraz nr 793 –Będusz-Smudzówka.

- Jesteśmy w 100 proc. przygotowani do „Akcji Zima”- mówi Dyrektor PZS Józef Pabian.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni Dariusz Lasecki, Rafał Kępski i Mariusz Morawiec zainteresowali się sprawą tzw. GPS-ów, które pozwalają śledzić aktualne położenie sprzętu odśnieżającego i reagować na bieżąco. Padła sugestia, żeby do umów z firmami zewnętrznymi, które wspomagają PZD podczas „Akcji Zima” dodać aneksy narzucające obowiązek wykorzystywania tejże technologii.
Dyrektor J. Pabian wytłumaczył jednak, że obecne umowy, w których nie występują zapisy dotyczące GPS-ów, są obligujące, a PZD jest nimi związany.

- Zmienilibyśmy zasady finansowania, obciążając strony dodatkowymi kosztami. Przeprowadziłem analizę rynkową oraz symulację, z których wynika, że takie kroki nie są jednoznaczne. W przyszłym roku to my narzucimy standardy techniczne, a Starostwo nie będzie ponosić kosztów- stwierdza Dyrektor.

To oznacza, że firmy, które nie zechcą zastosować się do nowych wymogów, nie zostaną uwzględnione w przetargu. Tak czy inaczej, z zapewnień Dyrektora wynika, że za rok PZD będzie stosował GPS-y.

02

LIS

2011

29358

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.