Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski zamierza do końca stycznia złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji drogowej w Gminie Koziegłowy na odcinku Koziegłówki-Osiek. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu radni podjęli decyzję o przeznaczeniu środków na przygotowanie dokumentacji technicznej związanej z inwestycją. Dofinansowanie sięga 85 % kosztów.

Koziegłówki-Osiek

Konkurs na składanie ofert w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego został ogłoszony 19 grudnia. Wpisuje się on w zadania 7.1.1. pod nazwą Modernizacja i Rozbudowa Kluczowych Elementów Sieci Drogowej.

- To jest projekt, który został ogłoszony w ostatnim momencie w związku z oszczędnościami, które wynikły z innych projektów drogowych. Odbyło się w tej sprawie spotkanie z przedstawicielami Gminy Koziegłowy z udziałem Burmistrza Jacka Ślęczki. Uzgodniliśmy, że projekt byłby realizowany w jako etap i w takiej też formie będzie przedstawiony we wniosku. Szacunkowo droga ta kosztowałaby ok. 20 mln zł. Ostateczny koszt inwestycji będzie jednak znany dopiero po rozstrzygnięciu przetargów, przy założeniu, że projekt otrzyma dofinansowanie. Zadanie należy rozpocząć najpóźniej w roku 2013- wyjaśnił Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.

Przebudowa drogi objęłaby odcinek między Koziegłówkami a Osiekiem do skrzyżowania na Koclin. Doszłoby do kompleksowej wymiany podbudowy łącznie z chodnikami i kanalizacją deszczową.

- Pojawił się pewien problem techniczny: droga musi mieć bardzo wysokie parametry. Chodzi przede wszystkim o nacisk jednostkowy na metr kwadratowy powierzchni. W związku z tym powstała konieczność przemodelowania dokumentacji technicznej i przygotowania nowych założeń. Stąd wynikła także konieczność zabezpieczenia środków finansowych na ten cel przez Radę Powiatu- mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian.

Projekt mógłby zostać zrealizowany, o ile Gmina Koziegłowy pokryje połowę wkładu własnego (czyli połowę z 15 % kosztów całej inwestycji). Tego rodzaju deklaracja padła podczas spotkania z udziałem członków Zarządu i przedstawicieli Gminy Koziegłowy z Burmistrzem Jackiem Ślęczką na czele. W oparciu o szacunki wynika, że Gmina i Powiat zapłaciłyby za zrealizowanie inwestycji po 1,5 ml zł.
O tym, czy projekt otrzyma dofinansowanie będzie wiadomo w lipcu 2012 roku. Od tej pory Powiat i Gmina Koziegłowy miałyby rok na podjęcie inwestycji.

Projekt jest natomiast uwarunkowany przez jeszcze jeden aspekt techniczny. Chodzi o budowę kanalizacji sanitarnej w Gminie Koziegłowy. Burmistrz J. Ślęczka zapewnił podczas spotkania z Zarządem Powiatu, że do tego czasu będzie gotowy z nitką kanalizacji, wpisującą się w tę właśnie drogę. Gdyby Koziegłowy nie zdążyły wybudować kanalizacji, wtedy przez 5 lat po oddaniu inwestycji nie można w pasie drogi nic robić.

- Projekt ten idealnie wpisuje się w tzw. ujednolicenie ciągów drogowych łączących dwie drogi krajowe lub wojewódzkie i w naszym przypadku jest to projekt który łączyłby dwie drogi wojewódzkie- dodaje dyrektor Józef Pabian.
Jak zapowiada dyrektor, do końca stycznia PZD będzie gotowy do złożenia wniosku w Urzędzie Marszałkowskim.

Cynków-Zendek

Zarząd Powiatu przeprowadził rozmowy z przedstawicielami Powiatu Tarnogórskiego i Wójtem Gminy Ożarowice, dotyczące budowy drogi na odcinku Cynków-Zendek. Odcinek ten z punktu strategii ciągów komunikacyjnych w Województwie Śląskim byłby interesującą propozycją z uwagi na powstającą sieć dróg zmierzających do lotniska w Pyrzowicach.

Jak poinformował podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Starosta Wojciech Picheta, Powiat Tarnogórski na dzień dzisiejszy nie jest w pełni przygotowany i do końca stycznia nie będzie w stanie sporządzić projektu, co byłoby niezbędne, abyśmy oba powiaty mogły wspólnie zrealizować tę inwestycję. Nie jest natomiast wykluczone podjęcie zadania w przyszłości.


Radni byli zgodni: warto aplikować o dofinansowanie

16

STY

2012

16523

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Wniosek_357373707.JPG

Zdjęcie: Wniosek_357373707.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.