Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta Myszkowski Wojciech Picheta odebrał z rąk wojewody Zygmunta Łukaszczyka przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych promesę w sprawie dofinansowania inwestycji drogowej. Powiat otrzymał 2 mln zł.

Za te pieniądze wyremontowana zostanie droga powiatowa nr 3809S na odcinku Wysoka Lelowska-Żarki. Dofinansowanie zostało przewidziane w ramach środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Dotacja będzie udzielona na podstawie umowy oraz po przekazaniu do 31 maja wszystkich niezbędnych dokumentów.
Przekazanie promesy miało miejsce w sali obrad Sejmu Śląskiego w Katowicach, w miniony czwartek. Na uroczystość przybyli przedstawiciele samorządów, w tym gmin z Powiatu Myszkowskiego, które także otrzymały dofinansowanie.
Powiat Myszkowski zamierza w ramach tych środków przeprowadzić remont drogi powiatowej miedzy Wysoką Lelowską i Żarkami (do szkoły podstawowej).
Środki popowodziowe służą temu, aby doprowadzić drogę do stanu pierwotnego, nie ma natomiast mowy o tym, aby podnieść jej parametry techniczne.
Remont obejmie wymianę nawierzchni na całej długości, wymianę podbudowy w miejscach, gdzie wystąpiły pęknięcia, odmulenie rowów w celu doprowadzenia ich do pełnej funkcjonalności.


Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Marszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski w sali obrad Sejmu Śląskiego podczas uroczystości wręczenia promes

19

MAR

2012

36247

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Promesa_762649712.JPG

Zdjęcie: Promesa_762649712.JPG

Ukryj moduł.