Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Emerytowani nauczyciele ze Związku Nauczycielstwa Polskiego Koła Myszkowskiego spotkali się na corocznym zebraniu z okazji Dnia Kobiet. Ponad setka osób uczestniczyła w tym miłym przedsięwzięciu. Wśród gości honorowych byli m.in. Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

Spotkania Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Myszkowie zawsze cechuje niezwykle miła, ciepła atmosfera i niezmiernie wysoka frekwencja. W minioną sobotę w restauracji „Bonzai” znalazło się ponad sto osób, i chociaż spotkaniu patronował Dzień Kobiet, wśród emerytowanych nauczycieli można było zauważyć kilku panów.
Uroczystość otworzyła Prezes Myszkowskiego Koła Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego Jadwiga Matyja.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wiceburmistrz Iwona Franelak, Prezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZNP Sekcji Emerytów i Rencistów Michał Pudło, Wiceprezes Maria Kuncewicz, Jacek Trynda Wiceprezes Koła Myszków.

- Chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie na tę uroczystość. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, tym większy, że wśród państwa dostrzegam moich dawnych wychowawców. To państwo otwierali drzwi do wiedzy wielu pokoleniom mieszkańców Myszkowa i Powiatu Myszkowskiego, za co wszyscy jesteśmy Państwu głęboko wdzięczni. Bez was, drodzy Państwo, rozwój naszej młodzieży byłby ograniczony i niepełny, to wasza praca i edukacja wychowawcza były podwaliną osiągnięć wielu uczniów, którzy odnieśli sukces w życiu zawodowym i osobistym – mówił Starosta Wojciech Picheta.

W podobnym tonie wyrażał się również Wicestarosta Jan Kieras:
- Zawsze przybywam tu z wielką radością, gdyż panuje tu niezwykła, jedyna w swoim rodzaju atmosfera. Wasza praca jest nie do przecenienia, za co chylę przed państwem głowę.

Szczególną chwilą podczas uroczystości było wyróżnienie osób, które mogą poszczycić się długim stażem związkowym.

- Są to osoby, o których nieraz mało wiemy, a które mają na swoim koncie znakomite osiągnięcia- podkreśliła Prezes Jadwiga Matyja.

Wśród wyróżnionych znalazły się: Jadwiga Brodzińska, Jadwiga Kotowicz, Zofia Stachura, Krystyna Leszczyńska-Prokop, Wanda Froś, Franciszka Kotowicz, Maria Kuliś, Elżbieta Stolarczyk, Maria Wosik, Stanisław Kopeć, Janina Urbańczyk, Mirosława Kochel.

Spotkania emerytowanych nauczycieli niosą z sobą cenną refleksję o naturze społecznego bytu, którego istotę stanowi niekończąca się międzypokoleniowa symbioza oparta na złożonym procesie przekazywania wiedzy przez jedną generację i odbierania jej przez drugą. Nauczyciele są istotnym ogniwem owego cyklu, gwarantującym jego trwałość i odporność na zaburzenia.


Reprezentacja samorządu powiatowego i miejskiego, od lewej: Starosta Wojciech Picheta, Wicestarosta Jan Kieras, Zastępca Burmistrza Iwona Franelak, Burmistrz Włodzimierz Żak


Starostowie Wojciech Picheta i Jan Kieras składają gratulacje Prezes Myszkowskiego Koła Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP Jadwidze Matyji


Wyróżnieni nauczyciele

13

MAR

2012

1651

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

enauczyciele1_500482790.JPG

Zdjęcie: enauczyciele1_500482790.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.