Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień Samorządu Terytorialnego w Powiecie Myszkowskim zapisał się w postaci zmagań sportowych. Pracownicy Starostwa i jednostek podległych wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej i siatkówki w Koziegłowach.

Koziegłowski „Orlik” był miejscem rywalizacji sportowej między samorządowcami z kilku gmin. W turnieju siatkarskim zawodniczki na co dzień pracujące w Powiatowym Urzędzie Pracy zmierzyły się z drużyną przedstawicielek samorządu z Koziegłów. Panie z PUP nie pozostawiły złudzeń co do tego, że w siatkówce nie mają sobie równych.

Znakomicie zapowiadał się turniej piłkarski. W szranki stanęły samorządowe reprezentacje Powiatu Myszkowskiego, Myszkowa, Koziegłów i Żarek. Już podczas rozgrzewki widać było, że wszystkie drużyny są bardzo zmotywowane.
W składach zespołów nie zabrakło znamienitych osób: Powiat poprowadził do walki Starosta Wojciech Picheta, Żarki - Burmistrz Klemens Podlejski, a Koziegłowy Burmistrz Jacek Ślęczka. Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak przybył nieco później i oglądał turniej z trybun.

Powiat Myszkowski wystawił zespół złożony z urzędników Starostwa, jednostek podległych i radnych powiatowych. Na murawie zaprezentowali się: Starosta Wojciech Picheta, Maciej Piłka (bramkarz), Grzegorz Gęsiarz, Marcin Gębka, Maciej Kaźmierczak, Wojciech Kieraś, radni Rafał Kępski, Michał Trojakowski, Krzysztof Gajdziak, Mariusz Morawiec oraz Marcin Pilis (rzecznik prasowy).

Drużyna Powiatu znakomicie rozpoczęła turniej, wygrywając z reprezentacją Żarek 3:0. Jak się jednak okazało, kolejne spotkanie potoczyło się dla „powiatowców” mniej szczęśliwie. Zespół z Myszkowa rozegrał bowiem rewelacyjny mecz. Do przerwy Powiat prowadził już 2:0 i wydawało się, że kolejne zwycięstwo jest niemal pewne. Tymczasem proste błędy sprawiły, że Myszków zdołał najpierw wyrównać stan meczu, a dodatkowo strzelić jeszcze jedną bramkę. Powiat przystąpił do zmasowanych ataków. Zawodnicy stworzyli kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola, jednak w tej partii meczu zawiodła skuteczność, a szczęście dopisało obrońcom myszkowskiego Urzędu, w związku z czym nie udało się doprowadzić wyrównania. Myszków wygrał 3:2.

Ostatni mecz z Powiat rozegrał z zespołem Koziegłów. Gotowi zrehabilitować się za porażkę w poprzednim spotkaniu, zawodnicy Powiatu od pierwszych minut zaatakowali bramkę przeciwnika. Na gole nie trzeba było długo czekać. Końcowy wynik mówi sam za siebie – 9:1 na korzyść Powiatu.

Rozgrywki okazały się dla obu reprezentacji bardzo owocne. Siatkarki wróciły z pucharem za pierwsze miejsce, a piłkarze przywieźli puchar za zdobycie miejsca drugiego.

Tabela rozgrywek piłkarskich:

Myszków – 9 pkt (bramki - 10:4)
Powiat – 6 pkt (bramki – 14:4)
Żarki – 3 pkt (bramki – 3:6)
Koziegłowy – 0 pkt (bramki – 3:16)Starosta Wojciech Picheta (nr 18) składa się do strzału; bramkarz był bezradny, Starosta posłał piłkę w długi róg, zdobywając kolejnego gola dla Powiatu

Za chwilę rozpocznie się mecz; ostatnie ustalenia przed pierwszym gwizdkiem


Starosta Wojciech Picheta i Grzegorz Gęsiarz (kapitan zespołu) odbierają z rąk Burmistrza Jacka Ślęczki puchar za zdobycie drugiego miejsca


Reprezentacje Powiatu Myszkowskiego, Gminy Żarki, Gminy Koziegłówy i Gminy Myszków po zakończeniu turnieju

29

MAJ

2012

44814

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

turniej_sam1_468616415.JPG

Zdjęcie: turniej_sam1_468616415.JPG

Ukryj moduł.