Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Toczą się rozmowy na temat przebiegu projektowanej obwodnicy, która ma przecinać m.in. tereny na polach będuskich, które planowane są do rewitalizacji, a także biec w pobliżu Myszkowskiej Spółdzielni Mleczarskiej. W Starostwie odbyło się spotkanie z udziałem władz Powiatu, przedstawicieli MSM oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Zarząd Myszkowskiej Spółdzielni Mleczarskiej kwestionuje aktualny projekt obwodnicy i wnioskuje przesunięcie jej biegu o kilkadziesiąt metrów w kierunku wschodnim, licząc od granicy Zakładu.

Zgodnie z opinią wykonawcy projektu, firmy „Trakt”, takie rozwiązanie jest niemożliwe z powodów zarówno prawnych, jak i technicznych.
Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oświadczyli, że zmiana przebiegu obwodnicy w rozmiarach zaproponowanych przez OSM oznaczałaby konieczność przeprojektowania jej biegu na odcinku od ul. Pułaskiego przez należące do Powiatu tereny zaplanowane do rewitalizacji.

Konsekwencją byłoby jednak odsunięcie budowy obwodnicy na czas nieokreślony.

- Ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu dla terenów mających podlegać rewitalizacji w systemie „Zaprojektuj-wybuduj”. Przeprojektowanie budowy obwodnicy od ul. Pułaskiego przez tereny, zaplanowane do rewitalizacji, oznaczałoby konieczność kolejnych zmian oraz unieważnienie przetargu, a w konsekwencji cofnięcie przez Urząd Marszałkowski ponad 5 mln zł dofinansowania na rewitalizację- mówi Wicestarosta Jan Kieras.

Wicestarosta zaproponował, aby Zarząd OSM wspólnie projektantem i Zarządem Dróg Wojewódzkich rozważyli możliwość przesunięcia obwodnicy o 5 metrów w kierunku wschodnim bez zmiany jej biegu przez pola rewitalizowane.
Rozmowy będą prowadzone w najbliższych tygodniach.


Na spotkaniu nie zapadły ostateczne decyzje

29

PAŹ

2012

23485

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Obwodnica_456753530.JPG

Zdjęcie: Obwodnica_456753530.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.