Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W myszkowskim Liceum Ogólnokształcącym gościł Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski. Uczniowie klas trzecich mieli niezwykłą okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak działa administracja na poziomie wojewódzkim.

12 października 2012 roku odbyło się spotkanie uczniów klas III f i III g z Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego, panem Mariuszem Kleszczewskim. Pan Marszałek opowiedział o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego na poziomie województwa,
Wicemarszałek szczegółowo opowiadał o zadaniach Urzędu Marszałkowskiego, o budżecie województwa oraz o inicjatywach Urzędu Marszałkowskiego realizowanych w obrębie Myszkowa i Powiatu Myszkowskiego.

Przykładem takich działań jest termomodernizacja budynków szkół ponadgimnazjalnych, ZS Nr 1 i naszego LO. Uczniowie zadawali pytania.

To nie pierwsze spotkanie licealnej młodzieży z przedstawicielami administracji. Wcześniej licealistów odwiedzili Starosta Myszkowski Wojciech Picheta i Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

Celem takich spotkań, organizowanych przez Annę Miśkiewicz, jest nie tylko przybliżenie zadań samorządu terytorialnego, ale przede wszystkim uświadomienie młodym ludziom, że każdy z nich może zaangażować się w życie publiczne i – jako radny, burmistrz czy poseł na Sejm RP – podejmować działania na rzecz innych.


Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski na spotkaniu z uczniami myszkowskiego LO

23

PAŹ

2012

59229

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

marszalek1_720969879.jpg

Zdjęcie: marszalek1_720969879.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.