Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wiceminister Spraw Wewnętrznych w Powiecie Myszkowskim

Stanisław Rakoczy, Wiceminister Spraw Wewnętrznych, odwiedził Powiat Myszkowski. Przyjechał na zaproszenie Wicestarosty Myszkowskiego Jana Kierasa, aby wziąć udział w uroczystym otwarciu dróg powiatowych i gminnych na terenie Gminy Koziegłowy.

Wiceminister spędził na terenie Powiatu wiele godzin. Program jego wizyty był bardzo bogaty, a organizacja przyjazdu przebiegła znakomicie.

Centralną częścią wizyty było otwarcie zmodernizowanych dróg, na których naprawę Powiat uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

W pierwszej kolejności biało-czerwoną wstęgę przecięto na drodze powiatowej Osiek-Pińczyce, następnie na drodze gminnej w Koziegłówkach oraz na drodze powiatowej w Siedlcu Dużym.
W otwarciu brali udział, obok Wiceministra Stanisława Rakoczego, Starosta Wojciech Picheta, Wicestarosta Jan Kieras, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Radni powiatowi Dorota Kaim-Hagar, Mariusz Morawiec, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian, radni Gminy Koziegłowy i przedstawiciele sołectw.

Delegacja z Wiceministrem udała się następnie do Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Stanisław Rakoczy był pod dużym wrażeniem warunków, jakie oferuje nowy pawilon Szpitala. Dyrektor Jacek Kret i Naczelna Lekarz Szpitala Dorota Kaim-Hagar oprowadzili gości, prezentując znakomite rozwiązania techniczne na poszczególnych oddziałach.

Bardzo miłym akcentem był dla Wiceministra przyjazd do strażnicy Państwowej Straży Pożarnej, gdzie spotkał się ze strażakami PSP i Ochotniczych Straży Pożarnych. Stanisław Rakoczy nie krył swej szczególnej sympatii do strażaków, podkreślają, jak ważna jest to służba dla wszystkich mieszkańców. Całą jednostkę i sprzęt, jakim dysponują strażacy prezentował Wiceministrowi Komendant PSP w Myszkowie Dariusz Caban.

Starosta Wojciech Picheta podziękował Stanisławowi Rakoczemu za to, że znalazł czas, aby odwiedzić Powiat Myszkowski.
- Dzięki środkom ministerstwa udało się nam wykonać ważne inwestycje drogowe, przy czym realizowaliśmy je także w innych gminach Powiatu. Mieszkańcy są zadowoleni, jezdnie prezentują się doskonale, bezpieczeństwo na drogach znacznie wzrosło- stwierdził Starosta.

Wicestarosta Jan Kieras dodał, że sumy pozyskane przez Powiat Myszkowski są bardzo duże, i bez nich przedsięwzięcia te nie byłyby możliwe do zrealizowania do tej pory, jak i w najbliższych latach.

- Dziękuję za zaproszenie. Jestem zaszczycony tym, że miałem okazję spędzić czas w waszym Powiecie. Jako samorządowiec z 20-letnim stażem, jestem głęboko zainteresowany tym, jak radzą sobie samorządy dzisiaj. Każde pieniądze, które trafiają do samorządów są lepiej dysponowane niż w skali rządu. Życzę jak najlepszego 2013 roku- powiedział Wiceminister Stanisław Rakoczy, który podkreślił, że wielkie wrażenie zrobił na nim szczególny klimat wspólnoty, jaki zastał w Powiecie Myszkowskim.

W uroczystym pożegnaniu Wiceministra uczestniczyli m.in. Starosta Wojciech Picheta, Wicestarosta Jan Kieras, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Wójt Niegowy Krzysztof Motyl, radni gmin i powiatu, przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej.


Otwarcie drogi powiatowej Osiek-Pińczyce


Otwarcie drogi gminnej w Koziegłówkach


Otwarcie drogi powiatowej w Siedlcu Dużym


Starosta Wojciech Picheta i Wicestarosta Jan Kieras przekazują Wiceministrowi Stanisławowi Rakoczemu pamiątkowy upominek


Stanisław Rakoczy spotkał się ze strażakami w jednostce PSP w Myszkowie


Wizyta Wiceministra w Szpitalu Powiatowym

14

STY

2013

40076

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wiceminister1_928055256.JPG

Zdjęcie: wiceminister1_928055256.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.