Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

VII Prezentacja Stołów Bożonarodzeniowych oraz V Regionalny Przegląd Ludowych Zespołów KGW tym razem miały miejsce w Konopiskach. Przed rokiem obie imprezy odbyły się w Myszkowie.

Jak zwykle na stołach pojawiło się wiele tradycyjnych potraw wigilijnych, wspaniałych i pomysłowych ozdób – a wszystko to zaprezentowane na bogato przyozdobionych stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z kilku powiatów.

Całość została znakomicie przygotowana i zaaranżowana. Oprócz degustacji wyśmienitych potraw, można było posłuchać tradycyjnej ludowej muzyki.
Powiat Myszkowski reprezentowały KGW „Ziemianki” z Gminy Koziegłowy oraz grupa KGW z Gminy Poraj.
Wśród gości z Powiatu Myszkowskiego na prezentacji zjawili się poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, Wicestarosta Myszkowski Jan Kieras, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, Wójt Poraja Łukasz Stachera.

- Rola Kół Gospodyń Wiejskich na przestrzeni ostatnich 40 lat uległa przeobrażeniom. Kultywują one i propagują rozwój kultury ludowej i tradycji narodowych w czystej formie, bez zafałszowania. Panie z KGW pokazały różnorodność sposobów przyrządzania potraw bożonarodzeniowych według starodawnych przepisów, co spotkało się z doskonałym przyjęciem ze strony osób uczestniczących w prezentacji- powiedział Wicestarosta Jan Kieras.

Na prezentacji nie zabrakło przedstawicieli Rady Krajowej KGW, Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.


Posłanka Jadwiga Wiśniewska i Wicestarosta Jan Kieras z KGW Ziemianki z Gminy Koziegłowy


Wicestarosta Jan Kieras, Posłanka Jadwiga Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak i Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera z KGW z Gminy Poraj

03

STY

2013

46362

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Kopia_konopiska1_178674564.JPG

Zdjęcie: Kopia_konopiska1_178674564.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.