Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ulewy: w Gminie Niegowa podtopienia!

Powiat Myszkowski znów ucierpiał od ulewnych deszczy. Po tym jak przed miesiącem wystąpiło zagrożenie powodziowe w gminie Koziegłowy, kolejną ofiarą ulew stała się gmina Niegowa. W miniony weekend Wicestarosta Mariusz Trepka i służby Powiatowego Zarządu Dróg brały udział w akcji pomocy.

W wyniku bardzo intensywnych opadów w trudnej sytuacji znaleźli się mieszkańcy kilku miejscowości. W Sokolnikach całkowicie przerwana została droga. Podmycie dróg wystąpiło w m.in. Bliżycach, Dąbrownie, Mzurowie.

Wicestarosta Mariusz Trepka w niedzielę wziął udział w spotkaniu sztabu kryzysowego Wojewody Śląskiego w Lelowie. Dzień wcześniej natomiast uczestniczył w akcji pomocy wraz z służbami PZD, służbami gminy Niegowa i strażakami. Drogi powiatowe i gminne zostały zabezpieczone.

Obecnie trwa obliczanie strat. Do Wojewody został już wysłany wstępny protokół szkód, ale na ostateczne ich oszacowanie trzeba jeszcze poczekać.

08

LIP

2013

92146

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.