Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rozmowa ze Starostą Myszkowskim Wojciechem Pichetą

W dodatku myszkowskim do Dziennika Zachodniego oraz na portalu gazety ukazał się wywiad ze Starostą Myszkowskim Wojciechem Pichetą. Starosta Myszkowski mówi o przygotowaniu terenów inwestycyjnych na Polach Będuskich i szansach na znalezienie chętnych do prowadzenia tam działalności. Ze starostą rozmawia Krzysztof Suliga z Dziennika Zachodniego.

Panie starosto, jak wygląda kwestia rewitalizacji terenów na Polach Będuskich? Czy uda się zakończyć prace w przewidywanym terminie?

Na Polach Będuskich trwają prace w systemie zaprojektuj-wybuduj. Obecnie są one na etapie projektowym. W lipcu lub sierpniu rozpoczną się roboty budowlane na 42 hektarach Pól Będuskich. Pierwotnie wszystko miało się zakończyć do września, ale były pewne problemy i termin najprawdopodobniej zostanie przedłużony.

Przygotowanie terenów to jedna sprawa, a pozyskanie inwestorów, to kolejne zadanie. Czy są już prowadzone jakieś rozmowy wstępne w tym temacie?

O terenach inwestycyjnych mówiliśmy już na początku mojej kadencji. Nakręciliśmy nawet związany z nimi film promocyjny, który jest na stronie internetowej starostwa. Są też informacje dotyczące tych terenów w BIP-ie starostwa. Byliśmy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej i przeznaczyliśmy 7,5 hektara gruntów na utworzenie u nas podstrefy. Wniosek w tej sprawie poszedł do Ministerstwa Skarbu. Czy przyjdą do nas inwestorzy, tego nie wiemy. Mamy tam do osiągnięcia dwa wskaźniki. Pierwszy to wskaźnik produktu, czyli stworzenie na tym terenie infrastruktury. Drugi wskaźnik, to wskaźnik rezultatu. Musimy sprzedać po prostu kilka działek.

Czy widać na tę chwilę jakieś zainteresowanie tymi terenami? Wiadomo już przecież, że będą uzbrojone.

Zainteresowanie jest, bo wbrew pozorom to bardzo atrakcyjny teren. Przez środek będzie przebiegała obwodnica Myszkowa.
Udało nam się porozumieć z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach w sprawie umożliwienia zjazdu z obwodnicy na te tereny, co nie było sprawą łatwą. To też uatrakcyjni teren, bo będzie on dobrze skomunikowany. Mam nadzieję, że kiedyś powstanie szybkie połączenie przez węzeł woźnicki do autostrady A1. Nie ukrywam jednak, że kryzys rysuje się wszędzie mocno i nie jest to dobry czas do sprzedaży terenów. Łatwy jest natomiast do kupowania, i na to liczę. Cena wywoławcza w przetargu będzie oscylowała wokół 30 zł netto za metr kwadratowy. Uważam, że za uzbrojony teren nie jest to dużo. Jaka będzie cena ostateczna uzyskana w przetargu, tego nie wiemy.

Cały wywiad można przeczytać tutaj: rozmowa ze starotą myszkowskim


Starosta Myszkowski Wojciech Picheta

02

LIP

2013

69641

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

dow_261730091.jpg

Zdjęcie: dow_261730091.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.