Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dożynki Parafialno-Gminne w Niegowie udały się znakomicie. Gośćmi na uroczystości byli reprezentujący Powiat Myszkowski Starostowie i Radni.

W minioną niedzielę wiele działo się w Niegowie. Od rana trwały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, a po południu zaczęły się Dożynki. To bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich rolników.

W Dożynkach uczestniczyli Starosta Wojciech Picheta i Wicestarosta Mariusz Trepka. Reprezentację Powiatu Myszkowskiego wzbogacili Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak i Radni Powiatowi Jadwiga Skalec i Jarosław Kumor.

Najpierw goście zaproszeni, zespoły Kół Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy przeszli w uroczystym, barwnym korowodzie wzdłuż stadionu i zgromadzili się pod sceną. Wtedy zaczęła się msza św., po której nadeszła część oficjalna i artystyczna.

Wójt Niegowy Krzysztof Motyl, powitał przybyłych i nagrodził wyróżniających się rolników. Koła Gospodyń Wiejskich, jak nakazuje zwyczaj, wręczyły znamienitym gościom przepiękne wieńce dożynkowe.
Po części oficjalnej przyszła kolej na występy. Panie z licznych w Gminie KGW dały popis znanych i lubianych pieśni i przyśpiewek ludowych, często urozmaicanych autorskim, okolicznościowym tekstem.
Zgodnie z tradycją, Dożynki zakończyły się zabawą przy lubianej muzyce.

Przypominamy, że już 8 września w Żarkach odbędą się Dożynki Powiatowe, których organizatorem są Powiat Myszkowski i Gmina Żarki.KGW Niegowa z pięknym wieńcem podczas przemarszu pod scenę


Starosta Wojciech Picheta i Wicestarosta Mariusz Trepka gratulowali rolnikom plonów i życzyli, aby każdego roku były jak najlepsze


Dyrektor Banku BGŻ Jolanta Grygiel i Radny Powiatu Myszkowskiego Jarosław Kumor w pochodzie pod scenę


Scena, pod którą zgromadzili się uczestnicy Dożynek

27

SIE

2013

96373

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

dozy10_88291690.JPG

Zdjęcie: dozy10_88291690.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.