Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zapraszamy do wysłuchania bardzo interesującej rozmowy ze Starostą Myszkowskim Wojciechem Pichetą.

W wywiadzie Starosta porusza ważne kwestie dla całego Powiatu Myszkowskiego. Dowiemy się, jakie inwestycje drogowe Powiat zrealizował w ostatnim czasie oraz jaki zastosowano montaż finansowy. Starosta omawia plany związane z inwestycjami na drogach powiatowych.

Kolejnym ważnym tematem rozmowy jest stan służby zdrowia i oferta, jaką udostępnia Szpital Powiatowy, który znacznie poszerzył zakres usług.
Oświata – kolejna dziedzina, która ma ogromną wagę dla społeczności Powiatu Myszkowskiego.- Wszystkie kierunki działań, które są w tej dziedzinie możliwe do zrealizowania, staramy się przedyskutować. Znaleźć złoty środek, gdyż przyczyn złej sytuacji w oświacie jest bardzo dużo. Po pierwsze to, że jest niż demograficzny. Po drugie to, że część niestety uczniów z naszego terenu wybiera szkoły poza Powiatem Myszkowskim. Staramy się przygotować ofertę oświatową na takim poziomie, aby uczniów jak najmniej nam ubywało i żeby wszyscy mogli znaleźć dobrą ofertę kształcenia. Możemy się pochwalić, że poprzez akcję informacyjno-edukacyjną dokonać takiego naboru, jaki byśmy chcieli. Nabór przerósł nasze oczekiwania i tych uczniów mamy sporo - mówi Starosta, podkreślając, że placówki szkolne są cały czas remontowane.

Starosta omawia również problemy związane z poziomem bezrobocia i specyfiką zatrudnienia w Powiecie Myszkowskim, jak również działania Zarządu Powiatu w celu poprawy atrakcyjności inwestycyjnej całego Powiatu.

27

LIS

2013

86875

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.