Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Materiał filmowy z otwarcia drogi powiatowej i mostu

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z otwarcia odbudowanej drogi powiatowej w Koziegłówkach i mostu w Nowej Kuźnicy.

Inwestycje te Powiat Myszkowski zakończył z powodzeniem. W listopadzie odbyło się uroczyste otwarcie drogi i mostu, o czym informowaliśmy wcześniej.
O inwestycjach opowiada Starosta Myszkowski Wojciech Picheta.Powiat Myszkowski pozyskał środki finansowe z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, które zostały przeznaczone na odbudowę drogi powiatowej na odcinku Koziegłówki-Osiek.
Z budżetu państwa pozyskano 2.041,355 zł. Dzięki tej pomocy udało się drogę w całości odbudować. Gmina Koziegłowy przeznaczyła na ten cel 99.957 zł, natomiast ze środków Powiatu wyasygnowano 19.728 zł.

Na remont mostu w Kuźnicy Powiat Myszkowski pozyskał 115.213,00 zł z budżetu państwa (80% kosztów inwestycji). Pozostałą kwotę przeznaczył w postaci środków własnych – 28.804,18 zł oraz środków dodatkowych własnych – na zakup dźwigarów stalowych – 10.000,00 zł.

W przecięciu wstęgi uczestniczyli: Wicewojewoda Śląski Andrzej Pilot, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Wicestarosta Mariusz Trepka, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dorota-Kaim Hagar, Członek Zarządu Powiatu Jarosław Kumor, Radny Powiatu Krzysztof Gajdziak, Sołtys Nowej Kuźnicy Danuta Biała, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian:, wykonawcy - Stefan Cieślewicz z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych, Adam Trzepizur z Zakładu Budowlano-Drogowego. Nowo wyremontowaną drogę poświęcił Ks. Proboszcz Kazimierz Świerdza z parafii w Koziegłówkach.

25

LIS

2013

25688

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.