Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pożegnanie abiturientów w szkołach ponadgimnazjalnych

Tegoroczni maturzyści odebrali już świadectwa ukończenia szkół. Uroczyste pożegnanie miało miejsce w każdej z ponadgimnazjalnych placówek, których organem prowadzącym jest Powiat Myszkowski. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody Starosty Myszkowskiego.

Każda szkoła przygotowała piękną uroczystość. W piątek pożegnano abiturientów w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, we wtorek w myszkowskim Liceum Ogólnokształcącym, natomiast w środę w Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 2 w Myszkowie.

- Jasne normy postępowania i czyste kategorie myślenia to najcenniejsza nauka. To nauka kształtująca charaktery, nauczająca niezależnego myślenia, mówiąca – uważaj, nie wszystko jest takie, jakie się z pozoru wydaje; to nauka ucząca krytycznej rozwagi. Taka nauka jest bezcenna. I chociaż już za kilka miesięcy opuścicie mury Waszej szkoły, pamiętajcie, że na taką naukę zawsze jest czas. Tak naprawdę - na taką naukę nie starczy życia; taka nauka nigdy się nie kończy. Ale – jak wszyscy wiemy – najważniejszy pozostaje czas młodości, kiedy kształtuje się w nas umiejętność odróżniania dobra od zła, nikczemności od szlachetnej postawy, grubiaństwa od kultury. Drodzy Maturzyści, wartości, o których mówiłem, przekazali Wam nasi nauczyciele, ale co zrobicie z tą wiedzą, zależy wyłącznie od Was – mówił Starosta Wojciech Picheta do wkraczających w dorosłe życie młodych ludzi.

Starosta nagrodził maturzystów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Wyróżnieni abiturienci otrzymali karty prezentowe oraz dyplomy.
Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie:
- Roksana Szymocha – kl. IV, technik ekonomista
- Karolina Kozik – k. IV, technik logistyk

Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie:
- Martyna Czyż – kl. IV technikum w zawodzie technik technologii żywności

Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach:
- Dominika Kapuściak – kl. III LO
- Sylwia Jankowska – kl. III LO
- Justyna Zamora – kl. III LO

Liceum Ogólnokształcące im. H. Sucharskiego w Myszkowie (kl. III):
- Karolina Trepka
- Bartosz Kończyk
- Magdalena Tkacz
- Małgorzata Fila
- Justyna Dorobisz
- Przemysław Bednarz

Wszystkim abiturientom serdecznie gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników na maturze.


Nagrody w Zespole Szkół w Żarkach wręczali w asyście Dyrektor Marioli Piątek Starosta Myszkowski Wojciech Picheta, Wicestarosta Mariusz Trepka, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak, Członek Zarządu Powiatu Jarosław Kumor


: Starosta Wojciech Picheta i Dyrektor LO w Myszkowie Aleksander Surma uhonorowali najlepszych abiturientów szkoły


Zespół Szkół nr 1 w Myszkowie – Starosta Wojciech Picheta, Wicestarosta Mariusz Trepka, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak z Dyrektorem Eugeniuszem Bugajem wręczyli nagrody najlepszym uczniom szkoły


W Zespole Szkół nr 2 w Myszkowie nagrodę dla najlepszej uczennicy wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak z Dyrektorem Jerzym Brysiem

30

KWI

2014

31546

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

zz1_112669885.JPG

Zdjęcie: zz1_112669885.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.