Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dariusz Lasecki Starostą Myszkowskim!

Na pierwszej sesji Rady Powiatu w Myszkowie V kadencji wybrano nowe władze. Starostą Myszkowskim został Dariusz Lasecki, a Wicestarostą Anna Socha-Korendo. Wybrano również Przewodniczących Rady i Członków Zarządu.

Rozpoczęła się V kadencja Rady Powiatu Myszkowskiego. Pierwsza sesja to zgodnie z regułą wybory osób na najważniejsze stanowiska. Sposób wyborów jest ściśle określony – głosowanie odbywa się w sposób tajny. Radni głosują za parawanem i wrzucają swoje głosy do urny wyborczej.
Pierwsze głosowanie dotyczyło wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu. Ugrupowania zgłosiły swoich kandydatów. Byli nimi Andrzej Jastrzębski i dotychczasowy Starosta Wojciech Picheta. Wyczuwało się napiętą atmosferę, gdyż obaj kandydaci to osoby znane i doświadczone strukturach samorządowych.

Ostatecznie Przewodniczącym został Andrzej Jastrzębski, na którego oddano 11 głosów. Wojciech Picheta uzyskał głosów 8.

Andrzej Jastrzębski to osoba zasłużona w działalności samorządowej, były radny Powiatu i członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego, zaangażowany w sprawy z dziedziny oświaty, nauczyciel i dyrektor w sferze szkolnictwa.

Kolejnym punktem porządku były wybory Wiceprzewodniczących, którymi zostali Jan Kieras i Grażyna Kolasa-Gotkowska. Oboje również posiadają bogate doświadczenie samorządowe, przez wiele lat zasiadali w Radzie Powiatu. Jan Kieras to były Wicestarosta.

Następnie przyszła kolej na najdłużej oczekiwany punkt obrad, czyli wybór Starosty Myszkowskiego. Rekomendowano Dariusza Laseckiego i Mariusza Trepkę.

Obaj są radnymi od wielu lat i mają znaczne zasługi dla Powiatu Myszkowskiego. Dariusz Lasecki to radny Rady Powiatu III i IV kadencji, właściciel przedsiębiorstwa rolnego, szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej; od wielu lat zaangażowany w odnowę i ratowanie polskich zabytków – m.in. dworu w Turzynie i zamku w Bobolicach, którego rekonstrukcja stała się wizytówką turystyczną Powiatu Myszkowskiego. W dowód uznania osiągnięć Dariusz Lasecki został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Mariusz Trepka to wieloletni samorządowiec i społecznik, radny II, III i IV kadencji, piastował funkcję Wicestarosty, ukończył Politechnikę Częstochowską oraz studia na Akademii Liderów Samorządowych.
W głosowaniu 13 radnych poparło Dariusza Laseckiego, Mariusz Trepka uzyskał 6 głosów.

Nowy Starosta Myszkowski zarekomendował na stanowisko Wicestarosty Annę Sochę-Korendo, radną III i IV kadencji, szefową struktur powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego, przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu, byłą asystent pierwszego Wicewojewody Śląskiego.

Anna Socha-Korendo uzyskała 14 głosów, czterech radnych było przeciw, jeden głos okazał się nieważny.

W kolejnym punkcie radni wybrali pozostałych członków Zarządu Powiatu. Zostali nimi Jakub Grabowski (17 głosów za i 2 przeciw), Rafał Kępski (14 głosów za i 5 przeciw) i Mariusz Musialik (15 głosów za i 4 przeciw).

Tym samym najważniejsze stanowiska w Radzie Powiatu V kadencji zostały obsadzone.

Wśród gości zaproszonych na sesję znalazł się Senator RP Jarosław Lasecki, który pogratulował wszystkim radnym wyboru do Rady. Szczególne gratulacje złożył osobom, które będą pełnić najważniejsze funkcje.
- To okres wielkich szans dla naszego regionu. Gratuluję panu Staroście. Funkcja ta to wielka odpowiedzialność w stosunku do mieszkańców Powiatu Myszkowskiego- powiedział Senator Jarosław Lasecki.

Jak się okazało, Senator przygotował dla nowego Starosty specjalną niespodziankę. Był nią symboliczny „łańcuch obowiązku”. Ten miły akcent rozluźnił atmosferę i wprowadził nieco wesołości w sztywną formułę pierwszej sesji.

Następnie wyrazy podziękowania za współpracę na przestrzeni ostatnich kilku lat złożył ustępujący Starosta Wojciech Picheta, który pogratulował nowemu Zarządowi i życzył jak najlepszych osiągnięć.

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki zabrał głos jako ostatni. Złożył serdeczne podziękowania za wybór i życzył wszystkim owocnej współpracy.

- Wybór na to stanowisko to dla mnie wyraz zaufania, ale przede wszystkim wyzwanie oraz odpowiedzialność wobec wszystkich mieszkańców Powiatu Myszkowskiego. Będę wywiązywał się z moich obowiązków jako Starosty z należytą starannością, a przede wszystkim pragnę zadeklarować otwartość na współpracę. Chciałbym, aby Rada była zgranym zespołem radnych, działającym z korzyścią dla całego Powiatu. Jeszcze raz dziękuję. Będziemy pracować tak, aby mieszkańcom Powiatu Myszkowskiego działo się lepiej niż dotychczas- powiedział Starosta Dariusz Lasecki.

W ten sposób Powiat Myszkowski ma nowe władze, które objęły swe funkcje z dniem podjęcia przedmiotowych uchwał.
Na następnej sesji Rada wybierze składy komisji oraz ich przewodniczących.Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo podczas pierwszej sesji Rady Powiatu V kadencji


Senator RP Jarosław Lasecki przekazuje nowemu Staroście symboliczny "łańcuch obowiązku"


Prowadzący obrady Przewodniczący Andrzej Jastrzębski wraz z Wiceprzewodniczącymi Janem Kierasem i Grażyną Kolasą-Gotkowską


Rad Powiatu Myszkowskiego V kadencji (na zdjęciu z Senatorem Jarosławem Laseckim - pierwszy z lewej): od lewej, pierwszy rząd - Dorota Kaim-Hagar, Jan Kieras, Dariusz Lasecki, Grażyna Kolasa-Gotkowska, Andrzej Jastrzębski, Anna Socha-Korendo, Rafał Kępski, Jakub Grabowski; drugi rząd - Józef Lazar, Danuta Służałek-Jaworska, Michał Trojakowski, Piotr Kołodziejczyk, Mariusz Morawiec; trzeci rząd - Mariusz Musialik, Sebastian Ruciński, Wojciech Picheta, Mariusz Trepka, Jarosław Kumor (na zdjęciu brakuje Piotra Bańki)

28

LIS

2014

25691

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

rad1_102836884.JPG

Zdjęcie: rad1_102836884.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.