Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Zespole Szkół w Żarkach ruszył nowy projekt

W listopadzie ruszył nowy projekt Erasmus + dla nauczycieli Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. Nazwa projektu to „Efektywne wykorzystanie narzędzi ICT na zajęciach szkolnych”. W projekcie weźmie udział 10 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących w tym 2 koordynatorki pomysłodawczynie i autorki projektu - anglistki Beata Ganczewska i Edyta Bacior.

Koniec projektu przewidziany jest na 31.10.2015 r. Udział w nim jest bezpłatny. Projekt został całkowicie pokryty ze środków Unii Europejskiej pozyskanych z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie. Całkowity koszt projektu to 18,010 euro.

Skrót ICT oznacza Information and Communication Technology, czyli technologie informacyjno-komunikacyjne. ICT przyjęło się w dziedzinach bardziej lub mniej połączonych z informatyką, telekomunikacją lub projektami z hasłem przewodnim: innowacyjność. Charakteryzować ICT można na wiele sposobów. Nauczanie z ICT to komputer wraz z całym wachlarzem aplikacji, o charakterze nie tylko dydaktycznym.

W najbliższe wakacje zakwalifikowani nauczyciele wyjadą do Włoch, gdzie na Sardynii będą doskonalić umiejętności związane z narzędziami ICT, by w roku szkolnym efektywnie je wykorzystać w pracy ze swoimi uczniami.
Wyjazd na kurs poprzedzony zostanie wieloma działaniami przygotowawczymi, między innymi udziałem w kursie języka angielskiego dla uczestników projektu czy przygotowaniem kulturowym.

Udział w projekcie pomoże przynieść wymierne korzyści dla uczestników projektu, dla Zespołu Szkół w Żarkach, jak i dla gminy, powiatu oraz społeczności lokalnej. Uczestnicy na pewno podniosą swoje umiejętności językowe (język angielski), szczególnie w zakresie komunikacji oraz znajomości języka komputerowego. Ponadto, poznają i przećwiczą praktyczne zastosowanie nowych technologii i narzędzi ICT na swoich zajęciach i zaznajomią się z najnowszymi trendami ICT i możliwościami ich wykorzystania na zajęciach (Moodle, Wiki, Facebook). Co więcej, zyskają wiedzę i umiejętności potrzebne do stworzenia i efektywnego wykorzystania własnych blogów i wikis oraz wymienią pomysły i poznają różnice kulturowe pomiędzy różnymi nacjami europejskimi, a tym samym wprowadzą europejski wymiar edukacji na swoich lekcjach.

Poprzez udział w projekcie Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach stanie się jeszcze nowocześniejszą placówką, aktywnie realizującą europejski program rozwoju, która wnosić będzie powiew europejskiego ducha.

02

GRU

2014

32176

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.