Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Trwa „Akcja Zima” na drogach powiatowych

Zima w pełni. Coraz więcej zalega na ulicach miast, pojawiają się oblodzenia. Przypominamy, że powiatowe służby cały czas aktywnie przeciwdziałają efektom niskiej temperatury i są gotowe pomóc w każdej sytuacji.

Drogi, które utrzymuje Powiatowy Zarząd Dróg na terenie całego Powiatu są sukcesywnie odśnieżane i pokrywane środkami zwiększającymi stopień tarcia, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo podczas jazdy.

W przypadkach, kiedy potrzebna jest reakcja służb, można telefonować pod numer:
Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie, telefon czynny całą dobę: 34/ 314-89-96 lub kom. 509 557 093

Chociaż „akcję zimową” na drogach powiatowych prowadzi i koordynuje Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie, sprawny system zimowego utrzymania dróg to współpraca różnych podmiotów.

W Starostwie Powiatowym działa Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 34/315 91 34 w godz. 7.30-15.30) W dni świąteczne PCZK jest zlokalizowane w Państwowej Straży Pożarnej pod nr 34/ 313 15 41.

W szczególnie krytycznych sytuacjach Starosta może powołać Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, w którego wchodzą przedstawiciele gmin i jednostek podległych Starostwu m.in. Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie.

Procedury reagowania po wystąpieniu obfitych opadów śniegu

W przypadku zjawisk o charakterze klęsk żywiołowych zadaniem Centrum jest zabezpieczenie odpowiedniego sprzętu i koordynacja działań. Bardzo ważna jest współpraca służb Policji i Służby Drogowej (konieczność kierowania ruchem w czasie trudnej sytuacji na drogach).
Na teranie naszego powiatu nie wystąpiły sytuacje uniemożliwiające dojazd do miejscowości oddalonych od głównych dróg.
Nie mniej jednak są osiedla oddalone od głównych dróg dojazdowych, do których sprzęt zostanie skierowany w następnej kolejności po udrożnieniu dróg głównych.

Sposób informowania i ostrzegania mieszkańców oraz podróżnych o sytuacji na drogach

Przez cały okres zimowy pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg przygotowują meldunki o stanie dróg i pracy sprzętu, które wysyłane są do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Myszkowie.
Ponadto na bieżąco PZD udziela informacji użytkownikom dróg i środkom masowego przekazu o istniejących i przewidywanych warunkach na drogach.

30

STY

2015

59626

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.