Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Młodzież z Sokolnik w Starostwie Powiatowym

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach odwiedzili Starostwo Powiatowe. Grupa 25 uczniów spotkała się ze Starostą i Wicestarostą oraz zwiedziła urząd.

Działalność samorządowa nie zawsze uchodzi za czynnik inspirujący młodzież w podejmowaniu decyzji o swojej przyszłości. Młode osoby często oceniają sferę społeczno-polityczną jako nie dość interesującą i wolą kierować swe zainteresowania w stronę innych dziedzin życia. Dopiero po latach, kiedy nadchodzi czas wkroczenia w dorosłość, rodzi się głębsze rozumienie problemów społecznych i metod ich rozwiązywania.

Tymczasem jest czymś bardzo ważnym, aby poczucie obywatelskości i postawa odznaczająca się aktywnością w demokratycznym procesie społecznym, była w atrakcyjnej formie wpajana młodym ludziom od najmłodszych lat. Dzięki temu można mieć pewność, że przyszłe pokolenia będą lepiej przygotowane do funkcjonowania w państwie, w którym każdy obywatel bierze odpowiedzialność za jego kształt.
Rozbudzenie świadomości młodzieży w tym zakresie może odbywać się w rozmaity sposób. Jednym z nich jest zapoznawanie jej z tym, jak na co dzień działają instytucje publiczne.
Świetną okazją do tego było spotkanie ze Starostą Myszkowskim.

Grupa młodzieży z Sokolnik, odwiedziwszy Starostwo Powiatowe w Myszkowie, pierwsze kroki skierowała do gabinetu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, który przywitał ich wraz z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo. Okazało się, że gabinet, mimo iż nie nadzwyczaj duży, zdołał pomieścić wszystkich.

Starosta Dariusz Lasecki wyraził uznanie dla młodzieży, która była ciekawa, jak wygląda Starostwo „od kuchni”.

- Wasza wizyta to dla mnie wielka przyjemność i satysfakcja, gdyż to wy jesteście przyszłością naszego Powiatu. Miną lata i być może któreś z was wejdzie do tego gabinetu w roli starosty myszkowskiego. Bardzo się cieszę, że możemy pokazać tak młodym osobom, jak funkcjonuje Starostwo i jak ważne jest dla całego Powiatu- powiedział Starosta Dariusz Lasecki.

Wchodząc do gabinetu, uczniowie nie wiedzieli, że Starosta przygotował dla nich krótki egzamin z wiadomości o Powiecie Myszkowskim. Na jednej ze ścian wiszą zdjęcia przedstawiające najpiękniejsze zakątki naszego Powiatu. Starosta poprosił uczniów, aby spróbowali je rozpoznać. Pomysł okazał się znakomity, bo dzieci z wielką ochotą przystąpiły do sprawdzianu. Starosta wspólnie z Wicestarostą weryfikowali poprawność odpowiedzi i na koniec przyznali, że poziom znajomości Powiatu jest bardzo wysoki. Dzieci i młodzież z Sokolnik trafnie nazwały większość fotografii.

Następnie Starosta opowiedział o swojej pracy i zachęcił uczniów do poznania całego urzędu.
Młodzież zapoznała się tym, jakie sprawy można załatwić w Starostwie, jakie działają w nim wydziały i jednostki. Ciekawym elementem wycieczki była wizyta w sali sesyjnej. Uczniowie zajęli miejsca, które zazwyczaj przynależą radnym powiatowym, a następnie zapoznali się z historią Powiatu Myszkowskiego i najważniejszymi dziedzinami jego funkcjonowania.


Mały sprawdzian wiedzy o Powiecie Myszkowskim w gabinecie Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego; dzieci obserwują fotografie różnych miejsc Powiatu i odpowiadają na pytania; Starosta i Wicestarosta Anna Socha-Korendo sprawdzają poprawność odpowiedzi


Wspólne zdjęcie w gabinecie Starosty


Młodzież z Sokolnik w sali sesyjnej; być może to przyszli radni powiatowi...

29

STY

2015

99864

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

gab1_902351340.JPG

Zdjęcie: gab1_902351340.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.