Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zakończyły się eliminacje powiatowe do „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drotowym”, w których wzięły udział najlepsze drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w powiecie. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami imprezy byli myszkowska Komenda Policji i Starostwo Powiatowe w Myszkowie.

Nad przebiegiem Turnieju czuwali policjanci z Komendy w Myszkowie. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn. Zmagania uczniów gimnazjów i szkół podstawowych rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał pokonać na rowerze skomplikowany tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce. Uczestnicy zawodów wykazywali się również wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Zawody były bardzo wyrównane i pełne emocji. Dzięki różnorodności zadań pożyteczna wiedza teoretyczna mogła znaleźć realne odzwierciedlenie w symulacji warunków drogowych.
Po zmaganiach przyszła kolej na najbardziej sympatyczną, ale i pełną emocji część przedsięwzięcia, jaką było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, komisja, w skład której weszli tegoroczni organizatorzy, wyłoniła zwycięskie drużyny i najlepszych zawodników turnieju.

Kamil Skowron z Gimnazjum w Niegowie i Dawid Stępień ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku zdobyli największą liczbę punktów w swojej kategorii i otrzymali rowery, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie.

Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pucharów, które zwycięzcy otrzymali z rąk Wicestarosty Myszkowskiego Anny Sochy-Korendo, Członka Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafała Kępskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie mł. insp. Lecha Bugaja.

W organizację turnieju zaangażowani byli poza policjantami również funkcjonariusze Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie oraz Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie.

Zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu, Szkoły Podstawowej w Cynkowie oraz z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie wezmą udział w etapie okręgowym turnieju BRD już 6 maja, w Szkole Podstawowej przy ul. Starzyńskiego 10 w Częstochowie.


Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski wręczyli ufundowaną przez Starostwo Powiatowe nagrodę główną - rower - Dawidowi Stępniowi z SP w Żarkach Letnisku


W kategorii gimnazjów rower powędrował w ręce Kamila Skowrona z Gimnazjum w Niegowie


Uczestnicy Turnieju na wspólnym zdjęciu z zaproszonymi gośćmi

20

KWI

2015

2589

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

row1_557258658.jpg

Zdjęcie: row1_557258658.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.