Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki uczestniczył w Konwencie Starostów Województwa Śląskiego, który odbył się w bieruńskim Starostwie Powiatowym.

Udział w Konwencie wzięli Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa i Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Małgorzata Staś. Obradom przewodniczył Starosta Bielski Andrzej Płonka.
Starostowie rozmawiali o możliwości pozyskiwania przez samorządy środków z Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej. Głównym aspektem obrad były dotacje dla powiatów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 – 2020, w tym związanych z realizacją zadań na drogach powiatowych.

Rzeczą niekorzystną dla powiatów jest pominięcie w ramach POWŚ na lata 2014-2020 środków przeznaczonych na drogi powiatowe. W związku z tym skierowany został apel do Marszałka Województwa Śląskiego o stworzenie mechanizmu ,w ramach którego środki na drogi powiatowe zostałyby ujęte.

Dyskusja dotyczyła również służby zdrowia, a konkretnie konieczności wydłużenia terminu (dotychczas 2016 rok), który potrzebny jest na dostosowanie placówek do wyznaczonych standardów.

Starostowie przyjęli także stanowisko w sprawie projektu Ustawy o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Informacji Prawnej w którym wskazali na konieczność pełnego finansowania tego zadania przez administrację rządową.


Przywitanie starostów podczas Konwentu; pierwszy z prawej Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki

17

KWI

2015

100125

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kon1_262942147.jpg

Zdjęcie: kon1_262942147.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.