Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W porajskim Kinie „Bajka” odbył się pierwszy powiatowy turniej tańca dla dzieci, w którym uczestniczyli reprezentanci przedszkoli z całego Powiatu Myszkowskiego. Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Członek Zarządu Powiatu Mariusz Morawiec wręczali nagrody dla najlepszych grup.

Konkursy o charakterze tanecznym cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, o czym świadczy niezwykle wysoka frekwencja podczas środowego widowiska. Popularyzacja tanecznych form wyrazu artystycznego zyskuje coraz więcej fanów. Programy telewizyjne, mające wysoką oglądalność jedynie potwierdzają to zjawisko.

Gminny Ośrodek Kultury w Poraju trafił w samą „dziesiątkę”. Pomysł okazał się rewelacyjny. W całym konkursie uczestniczyły soliści i zespoły z Gminy Poraj, Myszków, Niegowa, Koziegłowy i Żarki. Łącznie udział wzięło ponad 100 wykonawców.

Dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk zapowiada, że za rok odbędzie się druga edycja konkursu.

Sam konkurs był bardzo widowiskowy. Wykonawcy zaprezentowali różnorodne i zaawansowane układy choreograficzne oraz pomysłowość w doborze kreacji tanecznych. Niejednokrotnie mali tancerze wcielali się w role popularnych postaci ze świata bajek. Jury w składzie Katarzyna Piłka, Larysa Policińska, Grzegorz Caban, stanęło przed bardzo trudnym zadaniem.

W gronie solistów wystąpili: Jowita Nita i Jakub Stępień, (oboje - O. Przedszkolny SP w Kuźnicy Starej), Bartłomiej Czyż i Szymon Kowalski (obaj – Przedszkole nr 5 w Myszkowie), Zuzia Jędruszek (NSP Masłońskie).

Na scenie swoje układy zaprezentowały zespoły taneczne z następujących placówek: Przedszkole „Leśne Skrzaty” z Poraja, Samorządowe Przedszkole Publiczne z Żarek Letniska, Oddział Przedszkolny w Kuźnicy Starej, SP w Winownie, Przedszkole Publiczne w Niegowie, Przedszkole nr 2 w Myszkowie, Oddział Przedszkolny przy SP w Zawadzie, Przedszkole Publiczne w Żarkach, Przedszkole Publiczne w Starej Hucie, Przedszkole nr 4 w Myszkowie.

Występy były bardzo wyrównane i wszystkie drużyny otrzymały nagrody, które w imieniu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i całego Zarządu Powiatu wręczali Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Członek Zarządu Mariusz Morawiec wspólnie z Wójtem Poraja Łukaszem Stacherą.

Była to niewątpliwie bardzo udana impreza. Na uwagę zasługuje piękne przygotowanie sali widowiskowej w kinie „Bajka” oraz wyśmienitą, mieniącą się kolorami scenografię.


Tuż przed ogłoszeniem wyników. Na scenie: Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Członek Zarządu Powiatu Mariusz Morawiec, jury: Katarzyna Piłka, Larysa Policińska, Grzegorz Caban


Przedszkolaki na scenie wraz z zaproszonymi gośćmi i opiekunami oraz prowadzącą Dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziu-Wilk


Kolejna grupa przedszkolaków: Wójt Łukasz Stachera zaprasza na scenę kolejnych wykonawców, Wicestarosta Anna Socha-Korendo czeka z nagrodą dla uczestników

16

KWI

2015

94082

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

mini2_166245220.jpg

Zdjęcie: mini2_166245220.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.