Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie konkursu na prace architektoniczne

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się podsumowanie konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych na projekt architektoniczny dotyczący zagospodarowania terenu przy budynku, w którym mieści się SANEPiD oraz biuro Weterynarza Powiatowego. Konkurs przygotowało Starostwo Powiatowe w Myszkowie.
 
Konkurs miał charakter czysto edukacyjny, będąc inspiracją do kształtowania umiejętności z zakresu projektowania przestrzeni o charakterze użytkowym i publicznym.
Wzięły w nim udział zespoły reprezentujące trzy szkoły z Powiatu Myszkowskiego. Spośród wszystkich propozycji najlepszym okazał się projekt wykonany przez uczennice klasy III o profilu – architektura krajobrazu w Zespole Szkół nr 2.

Projekt wykonał zespół w składzie: Anna Klimas, Angelika Wójcik, Dominika Gocyła, Paulina Białas – pod opieką Magdaleny Dudy-Hom.
 
- Praca zrobiła na nas duże wrażenie. Widać, że osoby, które wykonały projekt bardzo dobrze orientują się w zakresie architektury przestrzeni i krajobrazu. Cieszy to tym bardziej, że wykonawcami są uczennice jednej z naszych szkół - mówi Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.

kokn1.jpg
Pamiątkowe zdjęcie; wykonawczynie projektu: Anna Klimas, Agelika Wójcik, Dominika Gocyła, Paulina Białas oraz Magdalena Duda-Hom i Dyrektor ZS nr 2 ze Starostą Myszkowskim Dariuszem Laseckim, Wicestarostą Anną Sochą-Korendo i Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim

Praca uwzględniła szereg warunków, istotnych dla budynku i otoczenia. Uczennice wzięły pod uwagę specyfikę działających tam instytucji i ich publiczny charakter oraz lokalizację przedmiotowego terenu. Całość została przygotowana bardzo efektownie, zawierała szereg szczegółowych map, graficznych wizualizacji oraz detalicznych opisów poszczególnych elementów.

- Praca ta jest w pełni merytoryczna i z pewnością może służyć jako bardzo ciekawa inspiracja architektoniczna. Świadczy o wysokim poziomie umiejętności uczennic - dodaje Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Nagrody wręczyli wykonawczyniom projektu: Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.
 
Konkursy tego rodzaju są dla uczniów szansą na rozwijanie swoich umiejętności i gromadzenie doświadczeń. Praca nad projektem z pewnością zaowocuje, gdyż już teraz widać fachowość i solidne podejście do przedmiotu pracy. 
 
 
 

23

CZE

2015

73855

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kokn1_132640003.jpg

Zdjęcie: kokn1_132640003.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.