Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Trwają zapisy na V Europejski Kongres MŚP w Katowicach. Ponad 50 paneli dyskusyjnych w ramach 6 obszarów tematycznych, Targi Usług i Produktów dla MŚP BIZNES EXPO oraz Program „Samorząd, który wspiera MŚP” to tylko niektóre z wielu wydarzeń towarzyszących V Europejskiemu Kongresowi MŚP w Katowicach. 

Jedna z największych w Polsce konferencji dla przedsiębiorców po raz pierwszy odbędzie się w oddanym w tym roku do użytku Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach od 12 do 14 października br. Trwa rejestracja uczestników.

Co roku kongres organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jego program adresowany jest do biznesmenów z sektora MŚP, którzy już funkcjonują na rynku, jak również do osób planujących dopiero rozpoczęcie działalności gospodarczej. To jedna z największych europejskich platform wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy biznesem, światem nauki, przedstawicielami samorządu, instytucji państwowych i okołobiznesowych.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak prowadzić swoją firmę w sposób innowacyjny, wykorzystując przy tym elementy m.in. inteligentnego rozwoju, współpracy z nauką i klastrami czy rozwój nowych technologii. W ramach przygotowywanych paneli będzie można również uzyskać wiedzę dotyczącą optymalizacji kosztów czy wsparcia w biznesie. Zainteresowani dowiedzą się, jak zarządzać wiedzą w swojej firmie, korzystać z leasingu czy zabezpieczyć firmę przed niewypłacalnością kontrahenta.

Na uczestników czekają też panele dotyczące przywództwa i dialogu, które pozwolą zapoznać się z rolą lidera i jego kompetencjami, wgłębić się w tajniki doskonalenia przywództwa, odkryć sekrety liderów biznesu czy poznać najlepszą metodę na rozwiązywanie konfliktów pracowniczych. Kongres to także szansa na bezpośrednie spotkanie z prężnie rozwijającymi się firmami, które łączą biznes, kulturę i samorząd na rzecz rozwoju gospodarki kreatywnej, firmami rodzinnymi czy osobami niepełnosprawnymi na rynku pracy.
Również zainteresowani międzynarodową współpracą gospodarczą przedsiębiorstw znajdą zagadnienia dotyczące m.in. rynku amerykańskiego, miejskich technologii i inteligentnych domów w Austrii, czołowych partnerów biznesowych Polski – Czech i Słowacji czy prowadzenia interesów z Rosją, a także wieloma innymi krajami.

Organizatorzy nie zapomnieli także o młodych przedsiębiorcach i tych, którzy dopiero planują założyć swoją firmę. Będą oni mogli skorzystać z paneli dotyczących start-upów czy z 3-częściowej Akademii Marketingu i Sprzedaży. Dodatkowo w ramach specjalnej ścieżki dla młodych przedsiębiorców podczas V EKMŚP odbędzie się Zjazd delegatów organizacji członkowskich Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców w Brukseli. Spotkanie młodych przedsiębiorców z Europy w Polsce odbędzie się pod nazwą EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015, a motywem przewodnim będzie między innymi dyskusja o porozumieniu o wolnym handlu pomiędzy UE-USA (TTIP, który jest obecnie negocjowany). Uczestnicy wspólnie zastanowią się, jak TTIP wpłynie na młodych przedsiębiorców. Podczas spotkania utworzone mają być postulaty do późniejszego zaprezentowania Komisji Europejskiej. Podczas V EKMŚP mocno podkreśla się także rolę, jaką mają do odegrania studenci w rozwoju sektora MŚP. W ramach ścieżki Future Entrepreneurs 2015 odbędą się wyjątkowe spotkania z liderami świata polityki i gospodarki, którzy będą gośćmi kongresu.

To tylko niewielka część z bogatej oferty wydarzenia organizowanego od lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw potrwa 3 dni i odbędzie się pod hasłem „Nauka – Biznes – Samorząd. RAZEM DLA GOSPODARKI”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Europejska, a wysoki patronat – Parlament Europejski. Warto podkreślić, że udział w kongresie jest bezpłatny – program wydarzenia oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronie http://www.ekmsp.eu/pl/
kongres.jpg

24

LIP

2015

46118

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kongres_992396628.jpg

Zdjęcie: kongres_992396628.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.