Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie zapłonęło Światełko Betlejemskie

Harcerze z Myszkowskiego Hufca Ziemi Myszkowskiej przekazali na ręce Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego „Światełko Betlejemskie”.
 
Jak co roku harcerze tworzą akcję niesienia Światełka Betlejemskiego, które dociera do instytucji publicznych w całym kraju. 16 grudnia trafiło do gabinetu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, który odebrał je w asyście Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego i Członków Zarządu Powiatu Jakuba Grabowskiego, Rafała Kępskiego i Mariusza Morawca.

swiat1.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki odbiera Światełko Betlejemskie z rąk myszkowskich harcerzy...

Tegoroczna wizyta harcerzy miała szczególny charakter. Goście przynieśli bowiem z sobą niespodziewany prezent dla Starosty. Była nią Honorowa Odznaka Ruchu Przyjaciół Harcerstwa, nadana Staroście przez Komendanta Chorągwi ZHP. Był to wyraz podziękowania za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży oraz pomoc okazaną Związkowi Harcerstwa Polskiego.

swiat2.jpg
... oraz Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa

Starosta Dariusz Lasecki podkreślił wagę pracy harcerzy w kształtowaniu obywatelskich postaw młodych osób i podziękował za gotowość do wspólnych działań. Światełko Betlejemskie zapłonęło w jego gabinecie.

Hufiec Myszkowski reprezentowali Tomasz Szlenk, Patrycja Jędrusiak i Paulina Jabłońska.
Światełko zostało odebrane w Zakopanem od skautów ze Słowacji. Na uwagę zasługuje fakt, że harcerze z Powiatu Myszkowskiego byli tam najliczniejszą grupą (ponad 100 osób).
 
Tradycja związana ze Światełkiem trwa od 1986 roku, kiedy to dzieci austriackie przywiozły Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Od tej pory przypomina ono o idei braterstwa i pokoju, o nadziei i miłości, jakie przynosi Dzieciątko Jezus.
Płomień z Betlejem trafia najpierw do Wiednia, gdzie jest przekazywany delegacjom skautowym z rozmaitych krajów Europy.

swiat3.jpg
Światełko Betlejemskie zapłonęło w obecności Starosty Dariusza Laseckiego, Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, Przewodniczącego Rady Andrzeja Jastrzębskiego, Członków Zarządu Powiatu Jakuba Grabowskiego, Rafała Kępskiego, Mariusza Morawca oraz gości

16

GRU

2015

38836

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

swiat1_365816637.jpg

Zdjęcie: swiat1_365816637.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.