Szkolenie dla przedsiębiorców w Starostwie

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się szkolenie przygotowane przez Urząd Marszałkowski w Katowicach we współpracy z Powiatem Myszkowskim, przeznaczone dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Szkolenie było bezpłatne i miało charakter związany z procedurami z zakresu sprawozdawczości dotyczącymi ochrony środowiska w przypadku prowadzenia działalności mającej na nie wpływ.

Gości, którzy zapełnili całą salę sesyjną, przywitała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, dziękując za tak liczne przybycie i zainteresowanie problematyką. Znajomość przepisów, obowiązujących w określonych przypadkach jest ze wszech miar niezbędna, wpływa bowiem pozytywnie nie tylko na bieżącą działalność podmiotu gospodarczego, ale stanowi dowód odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego.

szkol1.jpg
Szkolenie w sali sesyjnej; gości przywitała Wicestarosta Anna Socha-Korendo, dziękując za liczne przybycie i zainteresowanie problematyką

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym zorganizowały bardzo potrzebne i pożyteczne szkolenie.

Kwestie rozliczenia i przedłożenia sprawozdań w Urzędzie Marszałkowskim dotyczą przedsiębiorców, którzy poruszają się samochodami służbowymi, korzystają z kotłowni, technologii powodujących emisję (np. spawanie, malowanie), posiadają urządzenia klimatyzacyjne, wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach, wytwarzają, zbierają bądź poddają odzyskowi odpady inne niż komunalne (np. świetlówki, tonery, przepracowany olej).

szkol2.jpg
Przedsiębiorcy podczas szkolenia zapoznali się ze szczegółami sprawozdawczości z zakresu ochrony środowiska
STY

szkol1_781576511.jpg