Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejni inwestorzy na polach będuskich

Trwa sprzedaż terenów na tzw. polach będuskich, które Powiat Myszkowski przygotował do działalności gospodarczej. Pojawiają się kolejni inwestorzy. Nowymi nabywcami są Firma Malbud z Krakowa oraz myszkowski Ekopur System. Łączna cena sprzedanych działek przekroczyła pół miliona zł brutto.
 
Zarząd Powiatu w Myszkowie ogłosił przetargi i rokowania na zbycie nieruchomości, leżących przy ul. Pułaskiego, na tzw. Polach Będuskich. Przetargi zostały przeprowadzone 14 i 15 stycznia. 
 
Firma Malbud nabyła nieruchomość nr 2062/107 o powierzchni 1,1172 ha. Nabywca zaoferował cenę 391.263,00 zł.
Drugą nieruchomość, działkę oznaczoną numerem 2064/36 o powierzchni 0,6489 kupiła firma Ekopur System. Cena nieruchomości wyniosła 238.626,15 zł.

Praca Zarządu Powiatu przynosi efekty. Od początku obecnej kadencji pozytywnie rozstrzygnięto sześć przetargów na tereny inwestycyjne i ustalono podmioty gospodarcze jako nabywców. Przypomnijmy, że wcześniej działki nabyła m.in. firma Pureko (w obszarze wchodzącym w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), która już prowadzi budowę kompleksu zakładowego. Będzie tam odbywać się produkcja pianek poliuretanowych. 

- Sukcesywnie rośnie liczba nabywców działek inwestycyjnych w Powiecie. Jest to wymierny efekt działań Zarządu Powiatu, kontaktu z przedsiębiorcami oraz bogatej i atrakcyjnej oferty. Jako Zarząd kierujemy się tym, aby stwarzać warunki sprzyjające inwestycjom. Dzięki temu udało się od początku kadencji przyciągnąć nowych inwestorów i przekonać ich o walorach tutejszej lokalizacji. Są to działania, które podejmujemy z myślą o mieszkańcach Powiatu. Nadmienię, że ostatnie dane statystyczne dotyczące stanu bezrobocia w Powiecie są bardzo pozytywne. Zanotowano znaczący spadek w 2015 roku do poziomu najniższego od osiemnastu lat. Powiat Myszkowski zmienia się na lepsze. Myszków przez ponad sto lat był miastem typowo przemysłowym, wciąż pamiętamy okres prosperity Mystalu, MFNE czy Wartexu. Nie było to tak dawno. Dziś inwestorzy znów interesują się naszym terenem i chcą lokować tutaj swój biznes - mówi Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.
 
Pola będuskie to tereny, które Powiat Myszkowski przygotował do prowadzenia działalności gospodarczej. Ich ogromną zaletą jest bardzo dobre położenie. Ponadto nabywcy mają do dyspozycji w pełni uzbrojone tereny z siecią dróg wewnętrznych, odwodnieniem, siecią elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Niebawem przez te tereny będzie przebiegać obwodnica, która jeszcze wzbogaci atrakcyjność inwestycyjną całego obszaru.

Zapraszamy na portal inwestora, gdzie można zobaczyć aktualny stan sprzedaży terenów inwestycyjnych na polach będuskich. Mapę można obejrzeć TUTAJ (w przypadku konieczności przeładowania mapy, prosimy kliknąć przycisk F5)

pol1.jpg
Pola będuskie to teren przygotowany przez Powiat Myszkowski na działalność produkcyjną i produkcyjno-usługową; to tutaj rosną już pierwsze inwestycje

pola bedu.JPG
Drogi wewnętrzne na zrewitalizowanych polach będuskich

27

STY

2016

39840

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pol1_186155464.jpg

Zdjęcie: pol1_186155464.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.