Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Otwarcie Oddziału Dziecięcego w Szpitalu

Zakończyła się najważniejsza tegoroczna inwestycja w Szpitalu Powiatowym – przebudowa Oddziału Dziecięcego w zakresie adaptacji starej części budynku szpitalnego. W środę miało miejsce uroczyste otwarcie Oddziału, w którym wykonano kompleksowe roboty konstrukcyjno-budowlane. Powiat Myszkowski przekazał na inwestycję prawie 1,5 mln zł. 
 
Przebudowa Oddziału Dziecięcego to przede wszystkim wynik zaangażowania Zarządu Powiatu Myszkowskiego, który po przeanalizowaniu aktualnego stanu poszczególnych sektorów Szpitala, zaproponował przeznaczenie środków z budżetu powiatu na tę inwestycję jako najpilniejszą. Do tej pory Odział nie odzwierciedlał obowiązujących dzisiaj standardów. Rozpoczęcie przebudowy w maju ubiegłego roku było więc bardzo potrzebne. 

Mając na uwadze wagę inwestycji, Zarząd Powiatu na bieżąco kontrolował przebieg prac remontowych od samego początku, wizytując Oddział w trakcie robót i analizując postępy. Na uwagę zasługuje tempo działań – rozpoczętą w maju przebudowę zakończono 23 listopada ub.r.
 
Dziś, kiedy inwestycja jest już wypełniona, Oddział prezentuje się wspaniale. 
Wystarczy wejść do zupełnie nowych, świetnie wyposażonych, kolorowych i pełnych światła pomieszczeń, aby przekonać się, że dzieci trafiające do myszkowskiego Szpitala mają zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie.
 
Koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 505 271,58 zł, w tym dofinansowanie Powiatu Myszkowskiego – 1 473 957,04 zł, a środki własne Szpitala – 31 314,54 zł.

W trakcie modernizacji wykonano m.in. roboty budowlane o charakterze konstrukcyjnym i wykończeniowym; powstały nowe instalacje sanitarne, ciepłej wody i centralnego ogrzewania; zamontowana została instalacja elektryczna i wentylacji mechanicznej.

odz3.jpg
Gości na oddziałowym korytarzu wita Dyrektor Szpitala Khalid Hagar; przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego - Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Mariusz Morawiec - z "pluszakami" w rękach - zabawki otrzymają dzieci, a duży miś pozostanie na wyposażeniu Oddziału
 
Uroczystość otwarcia Oddziału wspólnie poprowadzili Dyrektor placówki Khalid Hagar i oraz Radna Powiatu Myszkowskiego i długoletni pracownik Szpitala Dorota Kaim-Hagar. W uroczystości uczestniczył Zarządu Powiatu w osobach – Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie: Rafał Kępski, Jakub Grabowski, Mariusz Morawiec. Radę Powiatu Myszkowskiego reprezentował Przewodniczący Andrzej Jastrzębski z Radnymi: Wiceprzewodniczącym Janem Kierasem, Piotrem Bańką, Krzysztofem Klimkiem, Jarosławem Kumorem, Józefem Lazarem, Wiesławą Machurą, Wojciechem Pichetą, Sebastianem Rucińskim, Danutą Jaworską-Służałek, Michałem Trojakowskim.

odz9.JPG
Początek uroczystości; na zdjęciu po lewej, obok Dyrektora i prowadzącej Radnej Doroty Kaim-Hagar, Ordynator Oddziału Katarzyna Dewor, Radny Józef Lazar, były Dyrektor Jacek Kret
 
Nie zabrakło przedstawicieli gmin – wśród gości zaproszonych znaleźli się Burmistrzowie: Myszkowa – Włodzimierz Żak, Żarek – Klemens Podlejski, Koziegłów – Jacek Ślęczka, Wójtowie – Niegowy – Dorota Hajto-Mazur (Członek Rady Społecznej SP ZOZ), Poraja – Łukasz Stachera.
Przybyli również były Dyrektor Szpitala Jacek Kret, Marek Olenderek – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie, Lech Bugaj - Komendant Powiatowy Policji. 
Podczas takiej uroczystości nie mogło zabraknąć Członków Rady Społecznej SP ZOZ w osobach: Zofii Jastrzębskiej, Agnieszki Łosińskiej-Wykurz, Zenona Jareckiego, Andrzeja Pawłowskiego, Henryka Świerdzy.

odz10.JPG
Symboliczne przecięcie wstęgi - od lewej przecinają: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Ordynator Oddziału Dziecięcego Katarzyna Dewor, Dyrektor Szpitala Powiatowego Khalid Hagar, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski

Zanim doszło do symbolicznego przecięcia wstęgi, goście zebrali się w korytarzu oddziałowym, gdzie przedstawiono informację o przeprowadzonych remontach.
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki podziękował w imieniu Zarządu i Radnych Dyrektorowi placówki Khalidowi Hagarowi i wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tak pięknego Oddziału.

- Mam nadzieję, że wkrótce będą następne inwestycje. Na ten rok mamy już zaplanowane w budżecie 1,5 mln zł, ale dziś Zarząd Powiatu podejmie decyzję, żeby następne 2 mln przeznaczyć na kolejny etap starej części Szpitala i remont kolejnych oddziałów. Będzie to inwestycja rozłożona na 2 lata. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na innym tak pięknie wyremontowanym oddziale jak ten. Gratuluję jeszcze raz, że środki te zostały wydane rozsądnie i zasadnie - podkreślił Starosta Dariusz Lasecki.

odz8.JPG
Zaczęło się zwiedzanie dwukondygnacyjnego Oddziału; po lewej: Członek Zarządu Jakub Grabowski, Starosta Dariusz Lasecki
 
Dorota Kaim-Hagar zauważyła, że podziękowania należą się przede wszystkim Zarządowi Powiatu, który dostrzegł potrzebę remontu zaraz po ukonstytuowaniu się i przeprowadzeniu wizji lokalnej w Szpitalu. 

- Zarząd doszedł do wniosku, że to jednak Oddział Dziecięcy powinien być priorytetem, jeśli chodzi o remonty. Udało się przeforsować środki w budżecie i możemy dzisiaj spotkać się w tych pięknych wnętrzach. Serdecznie dziękuję koleżankom i kolegom radnym za to że dostrzegliście tę potrzebę i że to się nam udało. Chcę podziękować całemu działowi technicznemu, który angażował się w remont. My jako personel Oddziału zawsze staramy się, aby opieka była na najwyższym poziomie, a dzieci wychodziły zdrowe i zadowolone. To że mamy tak dobre warunki do pracy tylko nam w tym pomoże - dodała Dorota Kaim-Hagar.
 
W podobnych słowach wypowiedziała się Katarzyna Dewor, Ordynator Oddziału, który ma obecnie do dyspozycji bardzo dobry sprzęt medyczny umieszczony w najlepiej przygotowanych pomieszczeniach. Podkreśliła przy tym rolę sponsorów, w tym firmy SOKPOL, z którą Szpital współpracuje od wielu lat.
 
- To wizja i zaangażowanie wielu z państwa sprawiło, że jesteśmy tutaj. Chcę podziękować panu Staroście i członkom Rady Powiatu. Również naszym sponsorom, którzy nas od lat wspierają. Jestem bardzo dumna i obiecuję, że będziemy pracować w tych warunkach jak możemy najlepiej. Ten sukces odbił się dużym echem w środowisku pediatrycznym województwa – podsumowała Katarzyna Dewor.
 
Po zakończeniu części oficjalnej, goście udali się na obchód całego oddziału. Było co oglądać, gdyż układ całości jest bardzo praktyczny. Na uwagę zasługuje fakt, że Oddział rozlokowany jest na dwóch kondygnacjach. Na I piętrze znajduje się Pododdział Dzieci Młodszych, gdzie zgromadzono 18 łóżek. Piętro wyżej jest Pododdział Dzieci Starszych z 11 łóżkami.
Pododdział Dzieci Młodszych tworzy 5 sal chorych, w tym jedna sala wzmożonego nadzoru z dyżurką pielęgniarską, jedna izolatka, śluza, pokój zabiegowy, punkt pielęgniarski, pokój ordynatora, pokój rodziców z łazienką, pokój lekarzy z łazienką personelu, kuchnia mleczna i in.
Pododdział Dzieci Starszych to 3 sale chorych – każda z węzłem sanitarnym, gabinet zabiegowy, pokój pielęgniarki oddziałowej, kuchenka oddziałowa, pokój przygotowawczy, punkt pielęgniarski i in.
Pododdziały dostępne są dla osób niepełnosprawnych.
 
Ta ważna inwestycja w dużej mierze zmieniła oblicze myszkowskiego Szpitala, który z roku na rok staje się coraz bardziej okazały i reprezentacyjny.

Członkowie Zarządu Powiatu mieli dla chorych na Oddziale specjalne podarunki. Pluszowe misie odbierały dzieci lub ich rodzice.

odz5.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo podarowała misia chłopcu w łóżeczku dziecięcym

odz4.jpg
Podarunek od Starosty Dariusza Laseckiego odbierał też tata malucha...
 
oddz7.jpg
Miś od Członka Zarząu Rafała Kępskiego trafił w ręce nieco starszego chłopca

odz6.jpg
Przewodniczący Andrzej Jastrzębski przekazał pięknego białego misia w nieco starsze dłonie

27

STY

2016

50482

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

odz3_832073480.jpg

Zdjęcie: odz3_832073480.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.