Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dotychczasowy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie st. bryg. Krzysztof Migalski przeszedł na emeryturę. Uroczysta gala poświęcona odejściu Komendanta miała miejsce w strażnicy PSP. Zasłużone podziękowania za wieloletnią pracę odchodzący Komendant odebrał od zaproszonych gości i kolegów strażaków. Obowiązki Komendanta do 31 marca będzie pełnił Sebastian Jurczyk.

Uroczystość odbyła się w obecności wielu znamienitych osób, w tym reprezentujących Powiat Myszkowski – Starosty Dariusza Laseckiego, Wicestarosty Anny Sochy-Korendo i Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego. Zjawili się przedstawiciele gmin, m.in. Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Wójt Poraja Łukasz Stachera.

kom9.jpg
Zaproszeni gości na wspólnym zdjęciu, w środku Komendant Krzysztof Migalski w otoczeniu samorządowców, strażaków i gości zaproszonych; aby zobaczyć zdjęcie w wyższej rozdzielczości - kliknij

Wśród gości zaproszonych byli również m.in. były Marszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Khalid Hagar, Komendant Komendy Powiatowej Policji Lech Bugaj, były Komendant PSP Dariusz Caban, z-ca Komendanta Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zdzisław Ucieklak.

Szczególnym gościem był Śląski Komendant Wojewódzki PSP Marek Rączka.
Dla odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Migalskiego był to wyjątkowy dzień. Jego wieloletnia służba obfitowała w wiele znaczących wydarzeń i pamiętnych akcji pożarniczych, którymi dowodził i w których brał aktywny udział. 

kom7.jpg
Śląski Wojewódzki Komendant PSP Marek Rączka składa gratulacje st. bryg. Krzysztofowi Migalskiemu

Służba Krzysztofa Migalskiego zapisała się w pamięci zebranych w bardzo jasnych barwach. Gratulacjom nie było końca.

- W imieniu Zarządu i Rady Powiatu pragnę podziękować Panu Komendantowi za wieloletnią służbę i długą współpracę z Powiatem Myszkowskim, która zawsze stała na najwyższym poziomie. Pozwolę sobie dodać, że z Krzysztofem znamy się jeszcze z czasów liceum, więc już dosyć długo. Życzę Ci wszystkiego najlepszego na emeryturze. Z pewnością będziesz miał teraz więcej czasu dla rodziny, na spełnienie marzeń życiowych i realizację hobby, któremu poświęcisz swój czas. W imieniu mieszkańców Powiatu Myszkowskiego pragnę podziękować Tobie i wszystkim strażakom za profesjonalizm, zaangażowanie i niesienie pomocy naszym mieszkańcom zawsze, kiedy była taka potrzeba – mówił Starosta Dariusz Lasecki podczas uroczystości.

kom4.jpg
Starosta Dariusz Lasecki miał z sobą album o wozach strażackich, Wicestarosta Anna Socha-Korendo dyplom drewniany, Przewodniczący Andrzej Jastrzębski podziękowania; Komendant Krzysztof Migalski za chwilę odbierze prezenty

Odchodzący Komendant odebrał z rąk Starosty Dariusza Laseckiego, Wicestarosty Anny Sochy-Korendo i Przewodniczącego Andrzeja Jastrzębskiego okolicznościowe podarunki – dyplom drewniany, podziękowania oraz album poświęcony historii i rozwojowi wozów strażackich.

kom6.jpg
Pamiątkowy podarunek od Starosty...

Wszyscy zebrani podkreślali zasługi Komendanta dla rozwoju myszkowskiej jednostki Straży Pożarnej. Komendant Wojewódzki Marek Rączka podkreślił, że zna i śledził karierę Krzysztofa Migalskiego od samego początku.

kom3.jpg
...i od Wicestarosty; za chwilę podziękowania wręczy Przewodniczący

- Nie jest dla strażaka łatwą decyzją, pożegnać się ze służbą, bo służba ta przynosi satysfakcję. Każdy strażak ma jakiś określony cel i myślę że Ty, Krzyśku, ten cel założony sobie zrealizowałeś - powiedział Komendant Marek Rączka.

poze10.jpg
Komendant Krzysztof Migalski z samorządowcami: Starostą Myszkowskim Dariuszem Lasecki, Wicestarostą Anną Sochą-Korendo, Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim, Burmistrzami Włodzimierzem Żakiem, Klemensem Podlejskim, Jacekiem Ślęczką, Wójtami Dorotą Hajto-Mazur i Łukaszem Stacherą oraz obejmującym obowiązki Komendanta PSP Sebastianem Jurczykiem

Wyrazy uznania i gratulacji przekazali burmistrzowie i wójtowie gmin Powiatu Myszkowskiego, a także strażacy, którzy przez wiele lat pracowali z odchodzącym Komendantem.

- Dziękuję samorządowcom wszystkich szczebli, marszałkowi, starostom, burmistrzom, wójtom wraz ze swoimi urzędnikami za wspólne lata pracy, za zrozumienie jakie mieliśmy u was. Dziękuję za to, że zawsze mieliśmy wsparcie podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Jest to nieocenione. Chciałbym, aby taka współpraca trwała nadal. Dziękuję Zarządowi Powiatowemu OSP i zarządom miejskim i gminnym i poszczególnym Ochotniczym Strażom Pożarnym – za waszą współpracę i ofiarność. Dziękuję komendantom straży miejskim i powiatowym za wspólne lata służby i współpracę między komendami, powiatowym dyrektorom Służb, Inspekcji. Składam podziękowanie wszystkim strażakom Komendy w Myszkowie za te 32 lata służby. Dla mnie to była prawdziwa przyjemność pracować z wami - powiedział Komendant Krzysztof Migalski.

kom8.jpg
Podziękowania i gratulacje złożyli przedstawiciele gmin: Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Wójt Poraja Łukasz Stachera

Droga służbowa Komendanta:
St.bryg. Krzysztof Migalski rozpoczął służbę w straży pożarnej w roku 1984, jako student podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 1985 r., pełniąc służbę w podziale bojowym w jednostce straży pożarnej nr 4 na ul. Chłodnej, brał udział w akcji gaszenia pożaru Teatru Narodowego. Za czynny udział w akcji,  28 marca odznaczony został Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. W roku 1989 otrzymał szlify oficerskie oraz dyplom ukończenia SGSP w specjalności profilaktycznej i tytuł magistra inżyniera pożarnictwa.
W tym samym roku poprzez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnych w Częstochowie  skierowany został do służby w Komendzie Rejowej Straży Pożarnych  w Myszkowie, na stanowisko st. instruktora w pionie operacyjno szkoleniowym.
W roku 1992 powstała Państwowa Straż Pożarna a wraz z nią Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 8 przy Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Na stanowisko Dowódcy JRG powołany został mł. kpt. Krzysztof Migalski i pełnił tę służbę przez 7 lat do 1999 roku. Był to okres tworzenia i silnego rozwoju PSP. Strażacy z jednostki wraz z dowódcą i z-cą dowódcy JRG mierzyli się ze zwiększoną ilością pożarów ale również innych miejscowych zagrożeń , głównie komunikacyjnych. 
W 1999 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Myszkowie, a w roku 2014, objął funkcję Komendanta Powiatowego PSP w Myszkowie.
Podczas 32 letniej służby dowodził wieloma akcjami ratowniczo gaśniczymi.
W latach 2008- 2009 z dużym zaangażowaniem uczestniczył w rozbudowie komendy od etapu przetargu poprzez obsługę inwestycji do momentu osiągnięcia efektu inwestycji     i rozliczenia. Między innymi za tę pracę we wrześniu 2009 r. odznaczony został Złotą Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego.
Wyrazem uznania za osiągnięcia w  służbie st. bryg Krzysztofa Migalskiego są nadane mu liczne odznaczenia państwowe i korporacyjne: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę, Brązowa Odznaka Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, Brązowy Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Honorowa Odznaka Przyjaciół Harcerstwa, Komandoria Śląskiego Związku Motorowodnego w Katowicach.
 

29

STY

2016

66226

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kom9_82086535.jpg

Zdjęcie: kom9_82086535.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.