Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w Powiatowym Konkursie „Wiersz i piosenka ekologiczna”, zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wójt Poraja Łukasz Stachera.

Konkurs jest stałym elementem wśród wydarzeń edukacyjno-kulturalnych. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa w Jatrzębiu, wspólnie ze Starostwem Powaitowym, ponieważ w tym roku po raz pierwszy przedsięwzięcie objęło zasięg powiatowy.
Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół podstawowych powiatu myszkowskiego z klas I – III. Każdy uczeń zaprezentował jedną piosenkę o szeroko rozumianej tematyce ekologicznej lub wiersz.

eko1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Wójt Poraja Łukasz Stachera wręczają nagrody laureatom

Gościem honorowym była Anna Socha-Korendo – Wicestarosta Myszkowski, która wspólnie z Wójtem Łukaszem Stacherą wręczyła laureatom nagrody w asyście Dyrektor Jadwigi Kidawy.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom. Udział w takim konkursie daje wam możliwość zdobycia wiedzy pozaszkolnej, która jest bardzo cenna. Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku w nowej edycji konkursu ekologicznego - mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo podczas finału. 

eko4.jpg

W skład jury Powiatowego Konkursu Ekologicznego weszli: Maria Magdalena Gurbała, Paweł Mastalerz, Remigiusz Grzybowski oraz Andrzej Kozłowski.

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców na podstawie punktów przyznawanych za: dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie - ruch sceniczny i oddanie klimatu w piosence lub wierszu.

eko3.jpg

Zwycięzcy w kategorii wiersz:
I miejsce : Wiktoria Sajdak z SP Poraja (op. p. Bożena Dróżdż) II miejsce: Natan Cupiał z SP nr 3 w Myszkowie (op. p. Beata Miklas) III miejsce: Jagoda Kilar z SP Jastrząb (op. p. Katarzyna Floryszczyk) wyróżnienie: Zuzanna Noszczyk z SP nr 6 Myszkowie; (op. p. Małgorzata Wieczorek)

eko2.jpg

Laureaci w kategorii piosenka:
I miejsce Magdalena Bąk z SP Kuźnicy Starej (op. p. Małgorzata Sawicka) II miejsce Maria Grzesiak z SP Poraj (op. p. Anna Wyremblewska) III miejsce Jakub Jeziorski SP nr 3 w Myszkowie (op. p. Izabela Szymczyk) wyróżnienie: Amanda Kosętka z SP Jastrząb (op. p. Mariola Wieczorek).
eko5.jpg

25

KWI

2016

29296

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

eko1_138134762.jpg

Zdjęcie: eko1_138134762.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.