Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W eliminacjach do „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” rywalizowali uczniowie ze szkół Powiatu Myszkowskiego. Starostwo Powiatowe i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej w Myszkowie przeprowadzili w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej coroczny konkurs. Zarząd Powiatu Myszkowskiego ufundował nagrody dla najlepszych – rowery górskie i puchary.
 
Uczestniczyły w nim najlepsze drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w powiecie. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.
Do zawodów przystąpiło 11 drużyn. Zmagania uczniów gimnazjów i szkół podstawowych rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał pokonać na rowerze skomplikowany tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce. Uczestnicy zawodów wykazywali się również wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

poli1.jpg
Rozpoczyna się podsumowanie; w środku Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Komendant Policji Lech Bugaj, Komendant Straży Sergiusz Wiśniewski
 
Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, komisja, w skład której weszli tegoroczni organizatorzy, wyłoniła zwycięskie drużyny i najlepszych zawodników turnieju. Kinga Baryła z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie i Nikola Sygut ze Szkoły Podstawowej w Poraju zdobyli największą liczbę punktów w swojej kategorii i otrzymali rowery. 
 
Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pucharów, które zwycięzcy otrzymali z rąk Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie insp. Lecha Bugaja

Ponadto w organizację turnieju zaangażowani byli poza policjantami również funkcjonariusze Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie oraz Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie. 
Zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej, oraz z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie wezmą udział w etapie okręgowym turnieju BRD w Częstochowie.
 
Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!

poli5.jpg
Starosta Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręczają nagrodę główną - rower górski - Nikoli Sygut ze Szkoły Podstawowej w Poraju

poli2.jpg
Kinga Baryła z Gimnazjum nr 5 odbiera swoją nagrodę od Starosty; wygrała nagrodę główną trzeci raz z rzędu

Poniżej prezentujemy fotografie laureatów, którzy z rąk zaproszonych gości otrzymali nagrody.
 
poli11.jpgpoli12.jpgpoli13.jpgpoli3.jpgpoli4.jpgpoli6.jpgpoli7.jpgpoli8.jpgpoli9.jpg

25

KWI

2016

95632

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

poli1_204848385.jpg

Zdjęcie: poli1_204848385.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.