Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sesja nadzwyczajna - uchwały dotyczące dróg w Powiecie

W poniedziałek radni powiatowi obradowali na sesji nadzwyczajnej, podczas której na wniosek Zarządu Powiatu podjęto dwie ważne uchwały. Ich efektem będzie poprawa stanu dróg powiatowych.
 
Powiat Myszkowski 30 sierpnia otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z przeznaczeniem na usuwanie klęsk żywiołowych.
W związku z tym uaktualniono szacunkowy koszt wykonania przebudowy drogi powiatowej Nr 3800 na odcinku Lgota Górna-Lgota Mokrzesz-Kuźnica Nowa. Szacunkowy koszt inwestycji to 2.379.000 zł, w tym środki z budżetu państwa – 1.649.000 zł, środki Powiatu – 365.000 zł i Gminy Koziegłowy – 365.000 zł.
 
Drugą uchwała dotyczyła przystąpienia z Gminą Żarki do realizacji zadania dotyczącego przebudowy dróg gminnych – ulicy Olsztyńskiej i Górki w Żarkach.
Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 
Pomoc finansowa Powiatu Myszkowskiego w wysokości 100.000 zł poprawi funkcjonalność sieci drogowej w Żarkach. 

Na uwagę zasługuje przy tym fakt, że w efekcie rozmów z Zarządem Powiatu Myszkowskiego Gmina Żarki zadeklarowała z kolei pomoc dla Powiatu w wysokości 37.000 zł z przeznaczeniem na przebudowę chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 3809S ul. Częstochowska w Żarkach. Przebudowa obejmie 240 m od ul. Mickiewicza do końca zabudowań.

Ponadto Gmina Żarki wesprze Powiat Myszkowski w wysokości 70.000 zł z przeznaczeniem na przebudowę drogi powiatowej Choroń-Przybynów-Wysoka Lelowska-Żarki. Środki te zostaną zabezpieczone w budżecie Gminy na rok 2017.
Wspólne działania Zarządu Powiatu Myszkowskiego i Gminy Żarki są znakomitym przykładem bardzo dobrej współpracy obu jednostek samorządu terytorialnego, w której bierze się pod uwagę przede wszystkim dobro mieszkańców. 
 
zaborze.jpg
Zarząd Powiatu Myszkowskiego wielokrotnie badał postępy prac na drogach powiatowych oraz przeprowadzał inspekcje robót już zakończonych, badając w ten sposób aktualny stan nawierzchni; tu: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Andrzej Jastrzębski, Członkowie Zarządu Jakub Grabowski, Rafał Kępski, Mariusz Morawiec na drodze powiatowej Zaborze-Przybynów, która dzięki inwestycji Powiatu Myszkowskiego ma teraz nową i trwałą nawierzchnię

06

WRZ

2016

74407

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

zaborze_276816841.jpg

Zdjęcie: zaborze_276816841.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.