Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Myszkowskiego obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji m.in. wyróżnieni nauczyciele otrzymali coroczne nagrody Starosty Myszkowskiego.

7.jpg
Obrady Komisji z udziałem Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, dotyczące nagród dla wyróznionych nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej; nagrody wyróżnionym wręczono podczas uroczystości w szkołach

Z tej okazji odbyły się uroczystości, podczas których uczniowie dali wyraz szczególnemu uznaniu dla swoich nauczycieli.
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki odwiedził szkoły ponadgimnazjalne, w których podziękował pracownikom oświaty za codzienną pracę, jak również wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom. Towarzyszyli mu Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski. W czasie uroczystości wręczono nagrody wyróżnionym pedagogom.

Zespół Szkół w Żarkach
Uroczysta akademia z okazji DEN odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i wychowawcy. Całość otworzyła Dyrektor placówki Mariola Piątek, witając zaproszonych gości i gratulując personelowi szkoły.

8.jpg
Starosta Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo podczas uroczystości w Zespole Szkół w Żarkach

Gratulacje wszystkim pracownikom oświaty złożyła Wicestarosta Anna Socha-Korendo, dziękując za całoroczny trud pedagogiczny.
- Dzisiejsze święto to przede wszystkim okazja, aby podziękować państwu za wskazywanie młodemu pokoleniu wartości życia, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Jesteśmy Państwu wdzięczni za zaangażowanie w proces wychowawczy i otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy. Powiat Myszkowski bardzo pomaga wszystkim szkołom. Jednym z najważniejszych działań Zarządu Powiatu Myszkowskiego jest ciągła poprawa bazy dydaktycznej w naszych placówkach. Edukacja to dla nas jeden z priorytetów. Na nakłady infrastruktury edukacji Powiat przeznaczył i w dalszym ciągu będzie przeznaczał znaczne środki finansowe - powiedziała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

Starosta Dariusz Lasecki podkreślił rolę Zarządu Powiatu w poprawie warunków nauki w Zespole Szkół w Żarkach, jak również nakreślił plany i projekty związane z placówką.

- Już niedługo będą realizowane w państwa szkole projekty unijne. Pozyskaliśmy środki na projekt miękki w kwocie ok. 1 mln zł, z którego skorzystają uczęszczający tutaj uczniowie. W ramach drugiego z nich, w kwocie ok. 1,3 mln zł, będzie realizowana przebudowa szkoły, m.in. dach, oświetlenie, dojazdy, co podniesie standard budynku i warunki kształcenia. Dodam także, że ze środków Powiatu Myszkowskiego wyasygnujemy kwotę ok. 500 tys. zł na wykonanie nowej instalacji elektrycznej. Kiedy w przyszłym roku spotkamy się ponownie, szkoła będzie już odnowiona - poinformował Starosta.

Następnie przyszła kolej na bardzo przyjemną część uroczystości. Starosta Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo wspólnie wręczyli nagrody, które corocznie Starosta przyznaje wyróżnionym nauczycielom. W tym roku otrzymały je uczące w ZS w Żarkach Wicedyrektor szkoły Anna Dzieża i Beata Ganczewska.

Warto dodać, że Dyrektor Mariola Piątek podziękowała Staroście i Wicestaroście za podejmowanie działań na rzecz modernizacji i rozwoju placówki, przekazując na ich ręce stosowne dyplomy.
Po części oficjalnej, goście z Powiatu wizytowali sale lekcyjne i nową szkolną siłownię.

Zespół Szkół nr 1

Starosta Dariusz Lasecki odwiedził również, wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim i Członkiem Zarządu Powiatu Rafałem Kępskim, Zespół Szkół im. E. Kwiatkowskiego. Starosta pogratulował placówce jakości kształcenia i znakomitych wyników. Dyrektor Eugeniusz Bugaj podziękował Zarządowi z pomoc w realizacji kosztownych zadań, a swoim pracownikom za całoroczną pracę.

1.jpg
W środku: Staosta Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski na akademii w Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie

W oficjalnym przemówieniu Starosta Dariusz Lasecki miał do przekazanie wiele dobrych wieści.

- W Dniu Edukacji Narodowej życzę wszystkim państwu, aby współpraca między wami układała się pozytywnie, a uczniowie osiągali jak najlepsze wyniki. Jedynie wysoka aktywność, pomysłowość, chęć autentycznej pomocy wychowankom może przynieść sukces i jestem pewien, że go przyniesie. Z przyjemnością chcę także dodać, że my – jako Zarząd Powiatu Myszkowskiego – razem z Radą bardzo mocno wspieramy edukację ponadgimnazjalną. W tym roku udało się nam pozyskać dla Zespołu Szkół nr 1 dość znaczne środki, które poprawią warunki kształcenia. Jest to ponad 1,6 mln zł w projekcie miękkim, przeznaczonym dla uczniów oraz ok. 1,7 mln zł na remont szkoły. Przypomnę tylko, że zrobiliśmy już podjazd, powstały nowe miejsca parkingowe, natomiast w przyszłym tygodniu dyrekcja otrzyma kolejną od nas kwotę z przeznaczeniem na ogrodzenie. My załatwiamy pieniądze, a pan dyrektor wydaje - zakończył z uśmiechem Starosta.

Tuż po przemówieniach Starosta, Przewodniczący Rady Andrzej Jastrzębski i Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski wręczyli nagrody wyróżnionym pedagogom. Otrzymali je Dyrektor Eugeniusz Bugaj i Paweł Majkrzyk.

Liceum Ogólnokształcące

Myszkowskie LO przygotowało uroczystą akademię w hali sportowej. Część oficjalną otworzył Dyrektor szkoły Jacek Trynda, witając przybyłych pracowników oświaty i uczniów oraz zaproszonych gości, a wśród nich – Starostę Dariusza Laseckiego, Członka Zarządu Powiatu Rafała Kępskiego i Przewodniczącego Rady Andrzeja Jastrzębskiego.

4.jpg
Starosta Dariusz Lasecki, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, Przewodniczący Rady Andrzej Jastrzębski na obchodach DEN w Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie; tu: z Dyrektorem Jackiem Tryndą i Wicedyrektor Moniką Pniakowską

- Panie Dyrektorze, szanowne grono pedagogiczne, drodzy uczniowie. W Dniu Edukacji Narodowej chcę pracownikom życzyć wszystkiego najlepszego oraz spełnienia tego wszystkiego, co wspólnie uczniami sobie zaplanujecie. Niestety, w tym roku licea zostały nieco pominięte w podziale środków pochodzących z Unii Europejskiej, ale my jako Zarząd Powiatu obiecujemy, że w przyszłym roku nie zostawimy naszego liceum bez jakichkolwiek inwestycji. Na pewno coś przygotujemy. Ponieważ mamy w LO nową Dyrekcję, pragnę złożyć życzenia jak najlepszych wyników pedagogicznych i organizatorskich]- mówił Starosta Dariusz Lasecki.

W dalszej części uroczystości Starosta razem z Przewodniczącym Andrzejem Jastrzębskim i Członkiem Zarządu Rafałem Kępskim, wręczył nagrodę wyróżnionemu nauczycielowi – Marcinowi Templinowi.

Poniżej: zdjęcia z uroczystości w szkołach

9.jpg
Dyrektor ZS w Żarkach Mariola Piątek odbiera nagrodę od Starosty Dariusza Laseckiego i Wicestarosty Anny Sochy-Korendo


10.jpg
Starosta Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręczają nagrodę Annie Dzieży

12.jpg
Nagrodę z rąk Starosty i Wicestarosty odebrała również Beata Ganczewska

13.jpg
Wizyta na wyremontowanej siłowni w ZS w Żarkach: Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Dyrektor ZS Mariola Piątek i Przewodniczącą Rady Rodziców Beata Helman

14.jpg
... jeszcze jedno zdjęcie z siłowni

2.jpg
Starosta zwraca się do pracowników oświaty z gratulacjami i podziękowaniem za codzienną pracę wychowawczą

3.jpg
Nagrodę z rąk Starosty Dariusza Laseckiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego i Członka Zarządu Powiatu Rafała Kępskiego odbiera Dyrektor ZS nr 1 Eugeniusz Bugaj


55.jpg
W LO nagrodę Starosty odebrał z rąk powiatowych gości Marcin Templin

17

PAŹ

2016

89739

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

7_690548964.jpg

Zdjęcie: 7_690548964.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.