Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ramach Projektu “W poszukiwaniu siebie” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla Osi Priorytetowej IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie w dniach 07.08.2017 r. do 12.08.2017 r. zorganizowany został wyjazd wakacyjny do Łeby dla wychowanków z rodzin zastępczych wraz z opiekunami oraz dla pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej.

pcpr.jpg
Uczestnicy wyjazdu

Uczestnicy projektu dzięki wspólnemu wyjazdowi mieli możliwość wypoczynku oraz skorzystania z nadmorskich atrakcji. Ponadto wspólne spędzenie czasu umożliwiło im wzmocnienie relacji między sobą oraz zapewnienie pozytywnych wrażeń.   W trakcie wyjazdu uczestnicy chętnie korzystali zarówno z atrakcji zapewnionych przez organizatora, jak i z czasu wolnego. W ramach wyjazdu rodziny wraz z dziećmi wzięły udział w wycieczce do Parku Rekreacyjno - Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku, który jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów. Podczas wycieczki uczestnicy mogli zobaczyć karmienie fok i ich trening medyczny, podobny jaki odbywa się w fokarium na Helu.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie prehistorycznego oceanarium 3D z kinem 5D, w którym można było stanąć " oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu.    

Następnie grupa odwiedziła również park makiet zwierząt morskich. Znajdują się w nim naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morze i jego wybrzeże. Uczestnicy mogli spojrzeć prosto w oczy manty, stanąć w stadzie razem z pingwinami lub też dotknąć wielkich kłów morsa. W Sea Parku znajduje się także park miniatur przedstawiających latarnie morskie. Dzięki temu rodziny odbyły spacer, podczas którego można było przejść całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej po Świnoujście. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją sprawność na placu zręcznościowo - linowym Małego Pirata, Gaju Małego Pirata na Galeonie Wodnik, placu zabaw i innych atrakcjach. Wizyta w parku dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, odkryła tajemnice podwodnego świata, zapewniła unikalne atrakcje i pozostanie w pamięci na długie lata.

28

SIE

2017

76268

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pcpr_331050522.jpg

Zdjęcie: pcpr_331050522.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.