Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Członkowie Zarządu Powiatu w Myszkowie udali się do Szpitala Powiatowego w Myszkowie, aby obejrzeć postęp prac remontowych oraz wynik tych, które już zostały zakończone. Zapoznali się także ze specyfikacją nowej karetki.

szpital1.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Zarządu Jakub Grabowski, Rafał Kępski i Przewodniczący Rady w wyremontowanej dzięki środkokm Powiatu Myszkowskiego pracowni endoskopii, asystent Dyrektora SP ZOZ Michał Trojakowski. Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar objaśnia zasaday działania przyrządów

Remont Szpitala ciągle trwa, aktualnie realizowane są kolejne etapy. Z miesiąca na miesiąc placówka prezentuje się coraz lepiej. 
Tym razem Zarząd – Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie – Jakub Grabowski, Rafał Kępski, Sebastian Ruciński – wraz z Przewodniczącym Rady Andrzejem Jastrzębskim – najpierw oglądali finałowy efekt remontu pracowni endoskopii, gdzie wykonywane są badania z zakresu gastroskopii i kolonoskopii. Następnie Dyrektor Szpitala Khalid Hagar i asystent Dyrektora Michał Trojakowski pokazali, jak po zakończeniu remontu wygląda pomieszczenie rejestracji i główny hol.

szpital3.jpg
Kolejne pomieszczenie pracowni endoskopii - wyposażenie jest bardzo dobre

Goście mogli także zobaczyć postęp prac w pomieszczeniu, które zostanie zaadoptowane na szpitalną aptekę. Można zaznaczyć, że planuje się w kolejnym etapie remontów przeznaczyć starą aptekę na centralne archiwum Szpitala.
Na pierwszym piętrze przebiega obecnie finalny remont oddziału wewnętrznego, który już niedługo będzie wyglądał zupełnie inaczej.

szpital2.jpg
Zarząd Powiatu zapoznaje się z funkcjami kolejnych urządzeń

Koszt wymienionych prac, które są realizowane w ramach III i częściowo VI etapu remontu szpitala, wynosi ok. 2,9 mln zł. Planowany czas zakończenia to listopad 2017 r.
Warto dodać, że następnie planuje się V etap prac, czyli remont chirurgii ogólnej i oddziału położniczo-ginekologicznego.

szpital11.jpg
Na oddziale wewnętrznym trwają intensywne prace
 
Ponadto Dyrektor zaprezentował Zarządowi nową karetkę, kupioną ze środków Powiatu Myszkowskiego. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku przekazano dla Szpitala dwie karetki, z których jedną nabyto ze środków Powiatu Myszkowskiego, a druga pochodziła z dotacji Województwa Śląskiego.
Tym samym tabor myszkowskiego Szpitala stał się znacznie bardziej nowoczesny.

szpital5.jpg
Nowa karetka dla Szpitala. Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Zarządu Jakub Grabowski, Rafał Kępski, Sebastian Ruciński z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim po raz pierwszy zobaczyli nowy pojazd. Na zdjęciu z Dyrektorem SP ZOZ Khalidem Hagarem i jego asystentem Michałem Trojakowskim

Nowy pojazd to Mercedes Sprinter, posiadający bardzo dobre i ponadstandardowe wyposażenie. Na pokładzie ma m.in. respiratory i specjalne fotele dla zespołu ratunkowego lub pacjenta, posiadające wbudowany system umożliwiający transport dzieci.

szpital4.jpg
Karetkę można było obejrzeć równiez od środka

W samochodzie znajduje się krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, który pozwala na transport pacjenta po schodach np. z górnych pięter. 
Samochód ma także ssaki przenośne i plecaki ratownicze, z których można korzystać w trakcie jazdy, oraz nowoczesne i wielozadaniowe nosze, umożliwiające transport w pozycji drenażowej.
Karetka posiada mocny silnik wysokoprężny i automatyczną skrzynię biegów.

szpital6.jpg
Dyrektor objaśnia detale wyposażenia


szpital7.jpg
Członek Zarządu Sebastian Ruciński ogląda oprzyrządowanie karetki

szpital8.jpg
Tak pojazd prezentuje się w środku

Poniżej prezentujemy zdjęcia z prac remontowych na oddziale wewnętrznym i pomieszczeniach, które zostaną zaadoptowane na aptekę szpitalną

szpital12.jpgszpital13.jpgszpital14.jpgszpital9.jpg

28

SIE

2017

21808

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

szpital1_197565653.jpg

Zdjęcie: szpital1_197565653.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.