Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejny plebiscyt Sportowiec Roku, organizowany przez Gazetę Myszkowską i Kuriera Zawierciańskiego już za nami. Najpopularniejsi nominowani sportowcy z dwóch powiatów przybyli na finałową galę w Podlesicach, podczas której ogłoszono wyniki głosowania. Wygrał Łukasz Szecówka, przedstawiciel sportów walki. Tuż za nim uplasował się najstarszy z tegorocznych nominowanych, 67-letni maratończyk Zenon Cupiał. Podium uzupełniła najmłodsza z grona wybranych do Plebiscytu, 11-letnia utalentowana kolarka Milena Tokarska z Łaz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego – Starosta Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.
 
Popularność plebiscytu jest bardzo duża. W tym roku oddano łącznie blisko 3000 głosów. Ogłoszenia wyników słuchało 100 gości, którzy przybyli na uroczystość.
Część oficjalną imprezy poprowadzili Redaktor Naczelny obu gazet Jarosław Mazanek oraz znakomity, licencjonowany spiker sportowy Dariusz Skorupa. Dla każdego z nominowanych przygotowano pamiątkowe dyplomy, na których mogli oni znaleźć swoje podobizny. Najlepsza dziesiątka plebiscytu otrzymała upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie, wręczał je starosta Dariusz Lasecki.

spor1.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wręcza nagrody dziesiątce najpopularniejszych sportowców
 
Otworzył ją Kacper Chojnacki, młody reprezentant Olimpijczyka Szczekociny, który w 2017 roku imponował wysoką formą, m.in. podczas Mistrzostw Śląska i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzieży. Na 9 miejscu zakończył tegoroczny Plebiscyt  Paweł Balwierz, 15-letni bokser trenujący w Masłońskim pod okiem księdza Zbigniewa Dudka. Miejsce 8 także przypadło młodemu pięściarzowi, reprezentantowi LKS-u Myszków, Michałowi Szotowi
Wysokie 7 miejsce zajął Przemysław Matyja, przedstawiciel sportów walki, reprezentant klubu KSW Ofensywa. To m.in. zdobywca pasa zawodowego Mistrza Polski w K1 na Gali Night Of Champions, jeden z najlepszych kickboxerów w swojej kategorii w naszym kraju. 
Z szóstym wynikiem zakończył udział w tegorocznym plebiscycie młody kolarz „Błekitnych Koziegłowy, Jakub Musialik. Ubiegłoroczny Mistrz Województwa Śląskiego w przełajach w swojej kategorii wiekowej, oraz lider na koniec 2017 roku w klasyfikacji generalnej Orlen Pucharu Polski oraz generalnej klasyfikacji przełajowej Polskiego Związku Kolarskiego zdobył w głosowaniu 107 głosów. Pierwszą „piątkę” otworzył Sebastian Surowiec (286 głosów), napastnik piłkarskiego klubu KS Kotowice. O podium „otarł się” w tym roku, czwarty w plebiscycie Bartosz Oleksiak, kolejny reprezentant „Błękitnych” Koziegłowy. Ubiegłoroczny Mistrz Województwa Śląskiego w kolarstwie przełajowym w młodzikach uzyskał 413 głosów. Trzecie miejsce wywalczyła Milena Tokarska, mieszkanka Łaz w powiecie zawierciańskim, trenująca kolarstwo w MGLKS „Błękitni” Paula Trans Koziegłowy. Mało który zawodnik może pochwalić się tyloma sukcesami osiągniętymi w ubiegłym roku co utalentowana 11-latka. To m.in. tryumfatorka ubiegłorocznego Mini Tour de  Pologne w swojej kategorii wiekowej, Mistrzyni Polski Szkółek Kolarskich MTB wśród zawodniczek z rocznika 2007, zwyciężczyni w VII Ogólnopolskim Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Poraj, wyścigu o Puchar Hotelu „Orle Gniazdo” w Hucisku, XXXIX Międzynarodowym Wyścigu w kolarstwie przełajowym w Koziegłowach czy XXI Memoriale Edwarda  Pelki w Szczekocinach. Za wywalczenie miejsca na najniższym stopniu naszego plebiscytu (oddano na nią 506 głosów) otrzymała w nagrodę telefon ASUS Zenfone 3 Max. 

spor2.jpg
Wyróżnieni sportowcy

Drugie miejsce przypadło w tym roku Zenonowi Cupiałowi. Ten przyzwyczajony do aktywnego trybu życia 67-letni emerytowany listonosz z Nowej Wsi zaczął biegać 5 lat temu, zachęcony przykładem swego syna. W roku 2017 został kolejną „Koronowaną Głową” z powiatu myszkowskiego, jeśli chodzi o polskie maratony.  Dokonał tego w sposób niebywały, w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Z trzema (z pięciu najważniejszych) biegami na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów uporał się w pięć tygodni. W ubiegłym roku, w kategorii M-60 w której startuje, „Koronę Maratonów Polskich” zdobyły zaledwie 4 osoby!  Głos na pana Zenona oddało 517 osób. Nagrodą za drugie miejsce był wysokiej klasy rower górski od firmy Mexller.

Zwycięzcą Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017 z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego został Łukasz Szecówka. Myszkowianin trenujący w Medi-Gym w Koziegłowach to uczestnik wielu prestiżowych gali w Polsce i za granicą. Jest zawodnikiem organizacji zawodowej Polish Fight Night. Walczy w najbardziej kontaktowej formule kickboxingu jaką jest K1. Jest posiadaczem dwóch pasów Zawodowego Mistrza Polski w K1 - WKA i WKSF. Ten drugi zdobył na Gali Night of Champion w Kłodzku w lutym ub. roku, nokautując przeciwnika w 3 rundzie. W maju 2017 r. wygrał efektownie przez nokaut w 2 rundzie z zawodnikiem z Ukrainy na Gali WKN Challenge, która odbyła się w Zawierciu. W ubiegłorocznym dorobku Łukasz Szecówki jest także Puchar Górnego Śląska w MMA zdobyty podczas imprezy w Katowicach. Pierwsze miejsce oraz nagrodę w postaci laptopa o wartości ok. 4,5 tysiąca złotych zapewniły mu 753 oddane na niego głosy.

spor3.jpg
  
PUCHARY DLA NAJMŁODSZEJ I NAJSTARSZEGO
Starosta oraz Zarząd Powiatu Zawierciańskiego ufundowali nagrody specjalne – w postaci  pucharów - dla najmłodszego i najstarszego zawodnika spośród nominowanych w Plebiscycie. Otrzymali je Milena Tokarska i Zenon Cupiał.

spor4.jpg
Nagrodę wręcza Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski

TRENER ROKU DZIAŁACZ ROKU
Tradycyjnie przyznaliśmy także dwie nagrody, do których typy zgłaszali dziennikarze Kuriera Zawierciańskiego i Gazety Myszkowskiej. Tytułem „Działacza roku 2017” uhonorowaliśmy Andrzeja Chmurzewskiego, za  jego wieloletnią, bardzo owocną pracę z zawodnikami, za działania, które z klubu GLKS „Błękitni” Koziegłowy uczyniły jeden z najbardziej liczących się w Polsce klubów specjalizujących się w kolarstwie przełajowym oraz za ubiegłoroczne zabiegi, które przyczyniły się do tego, że Koziegłowy na początku tego roku znów mogły być areną bardzo udanych Mistrzostw Polski. Jeśli chodzi o tytuł „Trenera roku 2017” nie było wątpliwości, komu go przyznać za osiągnięcia ubiegłego roku. Za niewątpliwie historyczny wyczyn, za zwycięstwo nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale także w niezwykle emocjonujących barażach i wprowadzenie drużyny Aluronu Virtu Warty Zawiercie do siatkarskiej PlusLigi tytuł otrzymał Dominik Kwapisiewicz.
 

20

MAR

2018

84177

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

spor1_459898182.jpg

Zdjęcie: spor1_459898182.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.