Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koło Terenowe Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu obchodzi 20 rocznicę działalności. Ten piękny jubileusz uświetniła uroczystość, która stała się okazją do podsumowania wielu lat aktywności. Wśród gości zaproszonych była Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

seniorzy4.jpg
Część oficjalna uroczystości: Przewodnicząca Koła ZERiI w Choroniu z zaproszonymi gośćmi: Wicestarostą Anną Sochą-Korendo, Wójtem Gminy Poraj Łukszem Stacherą, Przewodniczącym Rady Gminy w Poraju Andrzejem Pawłowskim, Przewodniczącą ZERiI w Myszkowie Genowefą Lasecką, Dyrektor GOK w Poraju Magdaleną Ryziuk-Wilk

Emeryci z Choronia potrafią się znakomicie zorganizować i przede wszystkim – prężnie działać na rzecz środowiska emeryckiego. Od lat inicjują akcje wyjazdowe, koncerty dla seniorów, uroczystości i zabawy okolicznościowe. Dla osób starszych istnienie takiego Koła to znakomita okazja do rozwijania znajomości, zainteresowań i pasji. Okazuje się, że jesień życia może być pełna wielu ciekawych wydarzeń i możliwości przeżycia prawdziwej „drugiej młodości”. 
Nic dziwnego, że na uroczystość z okazji 20-lecia Koła, która odbyła się w strażnicy OSP w Choroniu przybyło wielu gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Przewodniczący Rady Gminy Poraj Andrzej Pawłowski, Przewodnicząca myszkowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Genowefa Lasecka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk, księża z parafii w Choroniu Marian Duda i Jan Lisiecki.
Uroczystość poprowadził Andrzej Kozłowski z urzędu w Poraju.

seniorzy1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręczyła na ręce Przewodniczącej Barbary Skóry pamiątkowy list gratulacyjny, a także specjalne upominki dla wszystkich członków Koła

Część oficjalna obchodów była szczególnie miła. Przewodnicząca ZERiI w Choroniu Barbara Skóra w imieniu wszystkich członków Koła odebrała m.in. medale wręczone przez Wójta Łukasza Stacherę oraz specjalne podarunki od Wicestarosty Anny Sochy-Konrendo dla wszystkich seniorów. 

Wicestarosta podziękowała wszystkim członkom za owocną działalność i wiele sukcesów, życząc przy tym co najmniej kolejnych 20 lat nieprzerwanej pracy, która jest tak ważna dla seniorów.
Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Gościom przygrywała Kapela Biesiadna z Choronia. Oprawa muzyczna była konieczna, bowiem po części oficjalnej przyszedł czas na chwilę oddechu i zabawę przy dźwiękach popularnych melodii tanecznych.
 
seniorzy2.jpg
Rozdanie pamiątkowych medali dla seniorów

seniorzy3.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo z Przewodniczącymi Genowefą Lasecką i Barbarą Skórą

11

KWI

2018

49508

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

seniorzy4_585910147.jpg

Zdjęcie: seniorzy4_585910147.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.