Kluby z Powiatu Myszkowskiego ze wsparciem Programu KLUB

Organizacje z Powiatu Myszkowskiego uzyskały dofinansowanie w wyniku rozstrzygnięcia naboru wniosków do Rządowego Programu KLUB, edycja 2021. Dofinansowanie (w łącznej kwocie 57 135 tys. zł) otrzymało 5131 klubów z terenu całego kraju.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił, które organizacje otrzymają środki na prowadzenie działalności. Wśród nich znalazły się kluby z powiatu myszkowskiego które otrzymały wsparcie. Są nimi:

• Międzyszkolne Towarzystwo Siatkarskie AS Myszków- 10 000,00 zł
  • Uczniowski Klub Sportowy "HATTRIC" Koziegłowy - 15 000,00 zł
  • Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "OLIMP" w Koziegłowach - 15 000,00 zł
  • UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „ FAIR PLAY” Koziegłowy - 15 000,00 zł
  • Miejsko Gminny LKS "Błękitni" w Koziegłowach - 10 000,00 zł
  • Ludowy Klub Sportowy Żarki - 10 000,00 zł

Wszystkim wyróżnionym organizacjom serdecznie gratulujemy!

Rządowy Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Główne cele programu to:

• upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży;
  •  wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej;
  •  wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży;
  •  inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży;
  •  optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu
CZE