Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego odbył się tym razem w Raciborzu. W obradach brali udział starostowie oraz zaproszeni goście. Powiat Myszkowski reprezentował Wicestarosta Mariusz Morawiec. 

Spotkanie prowadził Starosta Bielski i jednocześnie Przewodniczący Konwentu Andrzej Płonka.

Wśród głównych tematów, które zaplanowano na ten czas, były zmiany w systemie finansowania dróg samorządowych w świetle obowiązujących przepisów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Kolejnym punktem obrad było funkcjonowanie służby zdrowia. Na spotkaniu wielokrotnie podkreślano, że najważniejsza dla mieszkańców naszego województwa jest dostępność do usług medycznych i należy wspólnie wypracować mechanizmy, które zapewnią jak najlepsze funkcjonowanie służby zdrowia.

W dalszej części spotkania starostowie omawiali sprawy nowej perspektywy unijnego finansowania, a także cele polityki spójności i założenia Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Ostatnim tematem jaki poruszono tego dnia to sprawy związane z współpracą PFRON z samorządami.

 

30

WRZ

2021

394

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.