Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie poświęcone kwestiom technicznym i organizacyjnym, związanym z przejęciem przez Powiat Myszkowski zadania z zakresu edukacji publicznej i prowadzenia Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Myszkowie. Na poprzedniej sesji Rada Powiatu podjęła uchwałę w tej sprawie. W ostatnich latach jednostkę prowadziła Gmina Myszków.

Zgodnie z uchwałą, Powiat Myszkowski ma przejąć od 1 września 2022 roku prowadzenie szkoły. Placówka zostanie włączona w strukturę Zespołu Szkół Publicznych nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie. Powiat Myszkowski i Gmina Myszków zawrą w tej sprawie stosowne porozumienie.

Spotkanie poprowadziła Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, a uczestniczyli w nim – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisława Polak, goście z Urzędu Miasta Myszkowa: Kierownik Miejskiego Zarządu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Marzanna Wieczorek i Radca Prawny Urzędu Miasta Jolanta Trebisz-Kręska, Skarbnik Powiatu Dorota Sędzielewska, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Jerzy Bryś, Wicedyrektor ZS nr 2 Eugeniusz Bugaj, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Agnieszka Żmudzka, Główny Specjalista w Wydziale Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Beata Czarnecka, Radca Prawny Powiatu Myszkowskiego Agnieszka Kos-Pęczek, przedstawiciele rodziców – Dorota Witnik-Sobota, Monika Bereza, Edyta Pompa.

Przypomnijmy, że w 2010 roku Powiat Myszkowski przekazał Gminie Myszków zadanie powiatowe, polegające na założeniu i prowadzeniu szkoły ponadgimnazjalnej. Założona przez Myszków szkoła działa obecnie w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie. Uczy się w niej 6 uczniów.

Zgodnie z art. 18 ust 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.) trzyletnia szkoła specjalna przysposabiająca do pracy, jest szkołą ponadpodstawową specjalną przeznaczoną wyłącznie dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi. 

Kształcenie uczniów niepełnosprawnych, może być prowadzone do końca roku szkolnego, w tym roku kalendarzowym, w którym uczeń kończy 24 rok życia. 

Było to pierwsze z zaplanowanego cyklu spotkań. Na koniec uczestnicy złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

17

GRU

2021

437

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.